Російська пропаганда в нападі на Ізраїль “побачила” українську зброю – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Російська пропаганда в нападі на Ізраїль “побачила” українську зброю

Масована атака на Ізраїль бойовиків терористичного угруповання ХАМАС, що базується у Секторі Газа стала шоком для цивілізованого світу. По території Ізраїлю було запущено біля 5000 ракет та реактивних снарядів, бойовики захопили декілька міст та селищ. Крім ракетних атак, атак на землі, бойовики нападали ударами з дронів – скидали вибухівку, намагалися висадити морський десант та перетинали повітряний простір на планерах. За всіма ознаками це була спланована масштабна акція. Ізраїль оголосив про стан готовності до війни. http://surl.li/lxhwm

І поки світ приходить до тями, складається враження, що російські пропагандисти були готові до таких подій. Навіть, так званий, заступник голови ради безпеки рф мєдвєдєв, написав у своєму телеграм, що напад на Ізраїль – «событие, которого можно было ожидать». http://surl.li/lxhyd. Хто б мав сумнів!

Одним із векторів російської пропаганди в інформаційному супроводі подій в Ізраїлі, стали вкиди про те, що нібито бойовики ХАМАС використовували при нападі зброю, яку нібито західні країни передавали Україні. А вона перепродавалася «київським режимом» на чорному ринку і потрапляла на Близький схід. Про це далі у матеріалі.

 

В цілому, пропагандисти не сказали нічого нового. Єдиний момент – цинічно використали страждання народу Ізраїлю щоб перепакувати старий фейк у нову обгортку.

Низка топових пропагандистських телеграм-сміттярок на кшталт «Украина.ру», «Укропский фреш», «Реадовка», «Военное обозрение» і подібні поширили низку дописів де в той чи інший спосіб обсмоктували тему «української зброї» у ХАМАС.

Ось один із типових дописів, який за контекстом передає загальний зміст звинувачень в бік України (далі мовою оригіналу):

«… Есть основания полагать, что боевики ХАМАС атакуют Израиль американским оружием, которое поставили на Украину. Международные эксперты по вопросам борьбы с терроризмом давно предупреждали, что последствия бесконтрольных поставок вооружения ВСУ приведут к трагедии. Российские источники предупреждали, что зашкаливающий уровень коррупции на Украине привели к тому, что западное оружие постепенно начало оседать и накапливаться в руках боевиков по всему миру.

В интервью газете Newsweek представитель Сил обороны Израиля прямо высказывал опасения, что оружие, предназначенное для Украины, в итоге попадет на Ближний Восток. А премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху в интервью газете The Jerusalem Post отмечал, что оружие, которое Запад поставлял Украине уже появляется на границах его страны. Даже США заявляли, что фактически неспособны отследить все поставки вооружения. Для решения этой проблемы был создан отдельный орган,  но и это не повлияло на общую ситуацию.

Согласно отчету генерального инспектора Министерства обороны США с тех пор как страна начала вооружать украинскую армию, преступные группировки в различных странах Востока получили несколько партий гранат, пулеметов, винтовок, бронежилетов и тысячи снарядов американского производства…»

На додачу до словесного опису, у якості нібито доказів, пропагандисти додали до публікацій… Ні не звіт Пентагону чи Білого дому про факти розкрадання зброї в Україні –  бо таких висновків і документів не існує. А скріншоти публікацій російських же медіа, у яких розганявся наратив (ще з весни 2022 року) про зброю «заходу», яка через Україну попадає на чорні ринки зброї на Близькому сході. Тобто аргумент гатунку «залізний»! Принаймні так думають пропагандисти.

Проте, навряд чи такий складний шлях отримання зброї був потрібен бойовикам ХАМАСу.

Ми не можемо із 100% вірогідністю говорити про те, що росія причетна і до постачання зброї терористам ХАМАСу, і до їх підтримки взагалі. Але деякі факти, про які пропагандисти кремля мовчать, є дуже цікавими і проказують хто насправді ну дуже дружить із ХАМАСом:

– у березні ще 2006 року Представники палестинського радикального угруповання “Хамас” прибули сьогодні до Москви на офіційні переговори з російською владою http://surl.li/lxifc

– 4 травня 2022 року офіційна делегація палестинського угруповання ХАМАС прибула з візитом у Москву. Делегація угруповання ХАМАС провела офіційні переговори з представниками Міністерства закордонних справ Російської Федерації. http://surl.li/lxifr

– глава міністерства закордонних справ росії сергій лавров провів зустріч із лідером терористичного руху ХАМАС Ісмаїлом Ганією. Про це повідомляло мзс рф. Ісмаїл Ганія прибув у москву для зустрічі із російською стороною. http://surl.li/lxigh

Щодо витоку зброї з України на чорні ринки, то тут пропагандисти про заяви Міністерства оборони США теж збрехало.

США не виявили порушень у використанні зброї, переданої Україні. Про це заявив генеральний інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч в кінці лютого 2023 року.

«Я хочу бути обережним і не забігати наперед, тому що триває перевірка. Тож ми розглядаємо ці проблеми та наш аудит, і ми звітуватимемо про те, що знайдемо. Але мета аудиту полягає в тому, щоб переконатися, що Міністерство оборони має засоби контролю, щоб цього не сталося», — заявив Сторч.

Водночас він додав, що США не зафіксували порушень у використанні «чутливої зброї, як-от ракети Stinger, втрати або перенаправлення обладнання».

Крім того, у березні 2023 року Інспектори Сполучених Штатів не виявили ознак нецільового використання допомоги, наданої Україні від США. Інших серйозних порушень у межах підтримки України також не було виявлено.

Про це заявила виконувачка обов’язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла під час слухань на спецзасіданні в Сенаті США.

За її словами, з моменту надання американської допомоги Україні після повномасштабного російського вторгнення Вашингтон створив систему контролю, яка передбачає кілька рівнів нагляду, а також провів необхідні роз’яснювальні роботи про те, як повідомляти про підозри порушень.

Тож констатуємо, про чергову брехню пропаганди про «перепродаж» зброї з України, яка запакована в нову обгортку на тлі подій в Ізраїлі.

 

Матеріал підготовлено фахівцями медіаплатформи «Вгору» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja