Чи дійсно держава не хоче ремонтувати багатоквартирні будинки – маніпуляція нардепа з Харківщини – Без Брехні
Фактчек-регіон

Чи дійсно держава не хоче ремонтувати багатоквартирні будинки – маніпуляція нардепа з Харківщини

Дмитро Шенцев, нардеп з Харківщини під час парламентських перегонів написав у своєму Фейсбуці про проблеми будинків, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку: «Держава відмовилась фінансувати ремонт у багатоквартирних будинках». Чи відповідають дійсності наведені нардепом факти – перевірили фактчекери.  

 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Насправді держава вже давно не фінансує ремонт всіх багатоповерхівок в країні. Велика частка багатоквартирних будинків обслуговувалась житлово-експлуатаційним конторами, які в свою чергу, знаходились у комунальній власності і фінансувались з місцевих бюджетів.

В 2015 році, після прийняття Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у жителів таких будинків з’явилась можливість обирати, хто буде надавати комунальні послуги.

При цьому можливість зробити ремонт за державні кошти не зникла — кожного року з’являються цільові урядові програми по частковій, або повній коменсації витрат на модернізацію чи ремонт будинку.

 

Автор: Віктор Пічугін, медіа-проект “Накіпело”, м. Харків
Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja