У низьких тарифів тисяча батьків: чи мала кандидатка по 174 округу Харкова відношення до ціни на газ  – Без Брехні
Фактчек-регіон

У низьких тарифів тисяча батьків: чи мала кандидатка по 174 округу Харкова відношення до ціни на газ 

Вікторія Алєксєйчук, кандидатка від «Слуги народу»  за 174 виборчим округом в Харкові 15 липня опублікувала на своєму Фейсбуці допис «У липні ціна на газ для населення зменшиться на 10,4%», з контексту якого випливає, що тариф знизився через зустріч Володимира Зеленського з керівництвом НАК «Нафтогаз» і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Ми розбираємось, чи пов’язаний президент і низькі тарифи.

 

МЕСЕДЖ: «…у липні ціна на газ зменшиться на 10,4%. І це заслуга Володимира Зеленського»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

15 липня прес-служба НАК «Нафтогаз Україна» повідомила про зниження ціни на газ для населення  на 648 гривень до  4 905,67 грн за тис кубометрів, що складає навіть не на 10,4% а на 11,7% порівняно з червнем 2019 року. «Нафтогаз» зменшує ціну вже вдруге — у червні вартість газу була знижена на 436 грн, або 7,3% порівняно з травневою ціною.

У травні на світових ринках ціни на газ впали до найнижчої позначки за 13 років, але для українських користувачів паливо не дешевшало — на «Нафтогаз України» Кабмін поклав спеціальні зобов’язання, фіксуючи вартість газу,щоб зробити її незалежною від зростання ціни на ринку і уберегти українців від різкого зростання тарифів.

Через падіння цін у світі треба було змінювати і тарифи для споживачів. Тоді Кабмін видав постанову № 293,  суть якої в тому, що «Нафтогаз» щомісяця має аналізувати ціни на паливо на чотирьох майданчиках і обирати для населення найнижчу з них.

В перелік майданчиків входять:

– середня митна вартість імпортованого газу за минулий місяць за даними Мінеконорозвитку;

-середня ціна на Українській енергетичній біржі;

-ціна для комерційних споживачів «Нафтогазу» у попередньому місяці;

-ціна на газ за спецзобов’язаннями, визначеними постановою уряду №867.

Найнижчою два місяці поспіль виявлялася ціна на Українській енергетичній біржі — і саме на неї орієнтувався «Нафтогаз», встановлюючи тарифи для українців.

Володимир Зеленський, звісно зустрічався з представниками компанії і Міненергетики, але ціни зменшились через світові тенденції і постанову Кабінету міністрів, яка прив’язала тарифи до ринку. А кандидатка в депутати точно не має відношення до більш дешевого газу для споживачів.

 

Автор: Віктор Пічугін, медіа-проект “Накіпело”, м. Харків

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja