Як очільник Одеси Геннадій Труханов більше, ніж вдвічі «збільшив» кількість перемог однопартійців на минулих виборах – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як очільник Одеси Геннадій Труханов більше, ніж вдвічі «збільшив» кількість перемог однопартійців на минулих виборах

Поспілкувався з журналістами мер Одеси Геннадій Труханов на з’їзді партії «Довіряй ділам» у Харкові, який відбувся 2 червня. Градоначальник міста та співголова політичного об’єднання підкреслив успіхи однопартійців на місцевих виборах у 2015 році. Крім того, Труханов акцентував увагу на «мовному законі». Фахівці «БезБ» перевірили тези на достовірність. 

 

ТЕЗА 1: «Із 64 мажоритарних округів в Одесі, на 61 окрузі перемогли представники партії «Довіряй Ділам». Говорю про вибори до органів місцевого самоуправлання 2015 року»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

 У 2015 році на місцевих виборах в Одессі обирали депутатів до міськради VII скликання. Але, згідно інформації на офіційному сайті Одеської міської ради, результати виборів дещо відрізняються від повідомлення Геннадія Труханова.

І хоч найбільше переможців на територіальних округах мерія отримала від партії «Довіряй Ділам», але їхня кількість становить тільки 27 осіб. Також до міської ради ввійшли члени партії «Блок Петра Порошенко «Солідарність» – 13 чоловік, «Опозиційного блоку» – 9 депутатів, «Української моської партії Сергія Ківалова» – 6 людей, «Об’єднання «Самопоміч» – 5, а позафракційних депутатів – 3 осіб.

 

ТЕЗА 2: «…Що саме в законі (про укр. мову) не так? – Ми хочемо, щоб враховувалися представники національних меншинств, які також мають право на вивчення своєї мови. Якщо, наприклад, болгарьську мову – ми сьогодні відкрили в Одесі школу і розвиваємо її, то інші до мене звертаються з питаннями: Чому ми не можемо відкрити? Чому ми не можемо створити культурний центр?»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

 У статті 21 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» йдеться: «Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини України. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) із навчанням мовою відповідної національної меншини України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням державною мовою». Тож, навчати у школах мов нацменшинств (спираючись на українську як фундаментальну мову для навчання) дозволяється.

 Такі ж норми проголошує і стаття 7 Закону «Про освіту», прийнятого значно раніше.

 

Автори: Артем Листопад, Сабіна Мусіна

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja