Факти про кількість українських біженців у Литві, що планують там залишитися після війни – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про кількість українських біженців у Литві, що планують там залишитися після війни

Питання повернення українських біженців із країн Європи є чи не найактуальнішим для української держави у найближчій перспективі після закінчення війни. Проте, це достатньо складний аспект, враховуючи, що чимало переселенців поступово адапуються жити у нових країнах, які їх прихистили. Скільки українців планують залишитися і після війни у Литві – далі у матеріалі.

 

34% українських біженців, які втекли від війни до Литви, у майбутньому планують там жити і працювати. Про це свідчить анонімне опитування українців, які скористалися послугами Служби зайнятості Литви. http://surl.li/ljuyf

Проведене в травні опитування засвідчило, що більшу частину опитаних біженців становлять жінки у віці 30-40 років (83,2%), з яких понад половина (52,5%) – з вищою освітою.

Більшість українців вказали, що литовці їх прийняли добре або дуже добре (97%).

За словами заступника директора Служби зайнятості Гедре Сінкявіче, цього року збільшилася кількість тих, хто не визначився з планами на майбутнє, пов’язаними з життям у Литві (40%), торік таких було 32%. 34% опитаних заявили, що хотіли б залишитись жити і працювати в країні.

Служба зайнятості Литви сприяє інтеграції українців у ринок праці, компенсуючи частину заробітної плати роботодавцям, які їх працевлаштували. З початку цього року 1400 біженців з України почали брати участь у програмі з субсидованого працевлаштування.

За даними опитування, 89,1% опитаних українців задоволені наданими Службою зайнятості послугами. Порівняно з даними минулого року, ця оцінка покращилася на 3,4%.

53,5% респондентів, які брали участь в опитуванні, вдалося працевлаштуватися. Більшість стверджують, що умови праці їх задовольняють, хоча половина опитаних українців хотіли б вищої зарплати.

89% респондентів вказали, що спілкування в робочому середовищі проходить добре або дуже добре. Попри це, Служба зайнятості Литви активно закликає українців, які працюють у країні або збираються тут працювати, вчити литовську мову.

Слід згадати, що за даними Євростату, станом на кінець березня 2023 року статусом тимчасового захисту в країнах ЄС скористалися 3,9 мільйона біженців з України. Проте, реальна цифра може сягати 5 мільйонів.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja