Факти про результати Саміту у Гельсінки щодо прийняття політичного рішення про вступ України в НАТО – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про результати Саміту у Гельсінки щодо прийняття політичного рішення про вступ України в НАТО

Очільники таких країн як Данії, Ісландії, Норвегії, України, Фінляндії та Швеції за підсумками саміту в Гельсінкі оприлюднили спільну заяву, де підтримали європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Про це повідомляє “Європейська правда”. http://surl.li/lluiw

 

У заяві за підсумками саміту України та Північної Європи очільники нордичних держав наголосили, що “майбутнє України та її народу – в євроатлантичній родині”.

“Європейський Союз уже визнав європейську перспективу України і надав їй статус країни-кандидата. Північні країни-члени ЄС рішуче підтримуватимуть Україну в її зусиллях з реформування та у виконанні вимог, необхідних для якнайшвидшого початку переговорів про вступ, і з нетерпінням чекають на звіт Єврокомісії до кінця 2023 року”, – зазначили вони.

У короткостроковій перспективі країни Північної Європи зобов’язались і далі працювати над наданням Україні цивільної допомоги.

Що стосується євроатлантичної інтеграції України, підписанти заяви зазначили, що підтримують подальшу військову допомогу Києву через механізми Альянсу, а також підтверджують прихильність його політиці “відкритих дверей”.

“Україна офіційно звернулася з проханням про прискорену процедуру набуття членства в НАТО у вересні 2022 року. Північні члени НАТО продовжуватимуть підтримувати Україну на шляху до майбутнього членства”, – зазначається в заяві.

Лідери нордичних країн також розраховують на обговорення питань безпеки України та її членства на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року.

За підсумками саміту України й північноєвропейських держав президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна стати наступним членом НАТО після того, як до Альянсу приєднається Швеція.

За словами українського президента, Україна усвідомлює, що поки триває російська агресія, неможливо реалізувати її процедуру вступу. “Але немає перешкод для політичного рішення щодо алгоритму нашого вступу в НАТО”, – заявив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна вже “здійснила історичне послаблення найбільшої загрози для всіх нас – російського реваншизму”. Президент також наголосив, що Україна вже є де-факто членом НАТО і співпрацює з Альянсом на благо спільної оборони.

За словами Зеленського, на зустрічі з лідерами нордичних країн йшлося про майбутній саміт НАТО у Вільнюсі та про те, “що ми можемо зробити разом задля зміцнення НАТО і східного флангу Альянсу”.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja