Факти про значне збільшення кількості шахрайств із платіжними картками громадян від початку війни – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про значне збільшення кількості шахрайств із платіжними картками громадян від початку війни

Сума збитків банків, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн гривень. Це на 46% більше ніж у довоєнному 2021 році. ро це повідомили у Нацбанку під час запуску всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. При цьому кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були понесені збитки, зросла на 8%. http://surl.li/jgknb

 

“У 2022 році сума середня сума однієї незаконної операції становила близько 2 200 гривень, що на третину більше ніж у 2021 році (у 2021 році – 1 600 гривень).

Водночас, якщо порахувати рівень збитків від незаконних дій із платіжними картками в загальній сумі всіх видаткових операцій з платіжними картками, то він залишився відносно низьким. Так, на один мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії/шахрайські операції припадало 69 гривень.

Це не набагато більше ніж у 2021 році (65 гривень), та свідчить про те, що минулого року сума збитків від шахрайства зростала співставно із зростанням суми операцій з платіжними картками українських банків”, – йдеться у повідомленні.

За словами директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрія Поддєрьогіна, 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет, водночас лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

“З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції”, – заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України полковник поліції Юрій Виходець.

У НБУ додали, що з 3 травня розпочали всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай – вона стане продовженням першої подібної кампанії, що успішно пройшла у 2020 році.

Її мета – поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в мережі Інтернет.

Слід додати, що вже за декілька тижнів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну онлайн шахрайство набуло великої потужності. Злодії підробляли запити на донат від волонтерів, військових, благодійних фондів, шахарювали із наданням допомоги по різних програмах, зловживали на проблемах переселенців.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja