Факти про значне збільшення кількості шахрайств із платіжними картками громадян від початку війни – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про значне збільшення кількості шахрайств із платіжними картками громадян від початку війни

Сума збитків банків, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн гривень. Це на 46% більше ніж у довоєнному 2021 році. ро це повідомили у Нацбанку під час запуску всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. При цьому кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були понесені збитки, зросла на 8%. http://surl.li/jgknb

 

“У 2022 році сума середня сума однієї незаконної операції становила близько 2 200 гривень, що на третину більше ніж у 2021 році (у 2021 році – 1 600 гривень).

Водночас, якщо порахувати рівень збитків від незаконних дій із платіжними картками в загальній сумі всіх видаткових операцій з платіжними картками, то він залишився відносно низьким. Так, на один мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії/шахрайські операції припадало 69 гривень.

Це не набагато більше ніж у 2021 році (65 гривень), та свідчить про те, що минулого року сума збитків від шахрайства зростала співставно із зростанням суми операцій з платіжними картками українських банків”, – йдеться у повідомленні.

За словами директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрія Поддєрьогіна, 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет, водночас лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

“З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції”, – заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України полковник поліції Юрій Виходець.

У НБУ додали, що з 3 травня розпочали всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай – вона стане продовженням першої подібної кампанії, що успішно пройшла у 2020 році.

Її мета – поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в мережі Інтернет.

Слід додати, що вже за декілька тижнів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну онлайн шахрайство набуло великої потужності. Злодії підробляли запити на донат від волонтерів, військових, благодійних фондів, шахарювали із наданням допомоги по різних програмах, зловживали на проблемах переселенців.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja