ФактиPRO. Головні тези та нові дані про війну в Україні з прес-конференції Президента України – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

ФактиPRO. Головні тези та нові дані про війну в Україні з прес-конференції Президента України

В рамках проведення форуму «Україна. Рік 2024» 25 лютого 2024 року відбулася прес-конференція президента України Володимира Зеленського. http://surl.li/qxuim

Під час заходу, відповідаючи на запитання журналістів, очільник держави озвучив низку ключових меседжів з приводу війни в Україні та відкрив дані, які до цього часу були засекречені. Про головні тези з заяв Президент України – далі у матеріалі.

 

ДОПОМОГА США 

Надія на Конгрес є. Я впевнений, що буде позитив. Інакше не розумію, у якому ми світі починаємо жити. Вони знають, що необхідна їх підтримка упродовж місяця. Я зустрічався із сенаторами з обох партій, усі сигнали у різних форматах знає президент, влада й опозиція. Нам потрібно більше ППО — це наш запит, вони про це знають. У будь-якому випадку ці гроші залишаються в більшості у США та в тих компаніях, які є виробниками відповідної зброї, яка нам потрібна…

Коли ми говоримо про американську допомогу, ми повинні зрозуміти, що це не питання фінансового резерву, що це зброя. У більшості усі ці гроші (у законопроєкті) — це зброя. Ви розумієте, який буде результат. Ми будемо послабленні на полі бою. І тут я не можу сказати, що буде. У нас є зброя, яка є. Ми будемо шукати нові можливості. Купувати зброю, брати додаткові кредити, тиснути на партнерів.

СИТУАЦІЯ НА ПОЛЬСЬКОМУ КОРДОНІ

У нас з Туском робочі відносини. Була зустріч із Дудою. Я не просто так кажу вам усі прізвища. Зараз ви зможете скласти для себе відповідь. Також зустрічалися з Урсулою фон дер Ляєн.

З квітня 2023 року я кажу, що це політичне питання. Дехто з українського суспільства і деякі медіа критикували мене за таку риторику. Я був абсолютно правий. Я казав, що будь-яка команда, яка прийде до влади у Польщі, не змінить цей політичний вектор.

Ми вдячні польському суспільству, яке з самого початку — з українцями, і це факт. Не хотілося б, щоб між нашими суспільствами був кордон. Я в це не вірю. Люди там розумні, вони розберуться. Так само як і наші люди розібралися, в чому справа. Використовувати Україну як тиск на європейські інституції просто несправедливо.

ПРО ВТРАТИ УКРАЇНИ У ВІЙНІ ПРОТИ РОСІЇ ЗА ДВА РОКИ

31 тисяча українських військових загинула у цій війні. Не 300 тисяч, не 150 тисяч, як там бреше путін зі своїм брехливим колом. росіян загинуло 180 тисяч. Не знаю, скільки безвісти зниклих у них. Знаю, що до 500 [тисяч] у сумі з пораненими. Скільки у нас поранених, я не скажу, бо росія знатиме скільки у нас людей на полі бою.

ПОСТАЧАННЯ РАКЕТИ TAURUS ВІД НІМЕЧЧИНИ

Канцлер Німеччини проявив лідерство у Європі, у нього найпотужніший договір з нами і серйозна підтримка. Для нас дуже важлива ця зброя. Скажу так: США, а потім Німеччина. І так в усьому завжди. Я не про те, що канцлер залежить від президента США. А про те, що порядок дій щодо рішення тих чи інших видів зброї завжди був такий.

СТІЙКІСТЬ У ВІЙНІ НА ВИСНАЖЕННЯ

Потрібно дипломатично працювати, щоб ніхто із партнерів не зійшов з дистанції. Це залежить не лише від нас, а від суспільств тих країн. На жаль, маю констатувати, що це залежить від виборчих процесів. Якщо соціум підтримує твою допомогу Україні, то тобі будуть допомагати. Якщо ні — то ти або не будеш [допомагати], або будеш втрачати підтримку суспільства. Тут найбільш сміливі борються навіть зі суспільною думкою, щоб допомагати Україні.

ЗМІНИ У ЗСУ, АУДИТ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ, ПОСТАЧАННЯ ЗБРОЇ

Зараз главком проводить аудит. Він хоче буди у кожному місці, бригаді, відповідному напрямку, щоб розуміти та зробити висновки. Що саме — перш за все питання резервів та ротацій. Резерви не були підготовлені нормально. Це факт, ми повинні визнавати свої слабкі місця, щоб їх виправити.

Резерви, тероборони, що там відбувається у ДФТГ, що в кабінетах, хто там перебуває, чому там, скільки людей було мобілізовано, який відсоток з них був на фронті — в цілому картина повинна бути, аудит після двох років…

Розчарований. Втрата часу — втрата людей. Довга війна — більше жертв. Чим довше війна — тим більше країн, які починають вагатися. Час не грає на користь всіх….

У нас був «кулак» для контрнаступу. До сьогодні з того пакету чотири бригади «голі». Чотири бригади без техніки, про яку було домовлено, підписано, тиснули руки… Не доїхало.

2024 РІК – НАЙВАЖЧИЙ РІК ВІЙНИ

Нам буде складно у найближчі місяці, тому що є колихання у США, яке має вплив на деякі держави. Буде складно у березні-квітні — ми будемо проходити період різних хвиль — і політичних, і фінансових….

росія готуватиме наступальні дії на початку літа або в кінці травня, якщо зможуть. Ми будемо готуватися до їхнього бою. Їхній бій, який почався з 8 жовтня, не приніс ніякого результату.

Переломним моментом стануть вибори президента США і ми будемо розуміти, що відбудеться після цього. Як може виглядати цей рік — залежить від багатьох речей.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja