Фейк про робота Tesla, який напав на інженера – Без Брехні
Фактчек

Фейк про робота Tesla, який напав на інженера

Отакої, нам доводиться захищати русолюба Маска. Вірніше його компанію Tesla. Сьогодні наші тг-канали різного ступеня помийності, на чолі зі страною, поширили сенсацію “про повстання машин”: на заводі Tesla робот напав на інженера, “встромив металеві кігті в спину”, – якщо дослівно цитувати. Посилаються при цьому на справжню статтю від 26 грудня в Daily Mail. Та це груба маніпуляція.

Поважні медіа теж поширили цю маніпуляцію/ скріншот з сайту Еспресо

Насправді стаття з таким заголовком Daily Mail існує. Також новина з подібним “сенсаційним” заголовком вийшла 26 грудня 2023 року на жовтому сайті New York Post.

На ілюстраціях до новин показані роботи-гуманоїди Tesla Optimus, які нібито крокують цехом зі збирання Tesla Cybertrack. В новині від New York Post вказано, що свідки минулого тижня повідомили іншому виданню  “що робот, який був розроблений для переміщення алюмінієвих деталей автомобіля, затиснув інженера та встромив свої металеві кігті йому в спину та руку, залишивши на підлозі слід крові”.
Насправді стаття в першоджерелі на сайті theinformation.com вийшла 21 листопада 2023 року. А сама подія “нападу робота” сталася ще 2021 році. І мова там йде про ненавмисний рух робота-маніпулятора, якого не вимкнули під час програмування. Це був робот для захоплення та перевезення алюмінієвих запчастин. Один з маніпуляторів Kuka, які працюють на фабриці Tesla.

 

Чому ж новина про це на таблоїдах вийшла лише 26 грудня 2023 року та ще й з людиноподібними роботами на фото? Річ у тім, що два тижні тому 13 грудня Tesla Optimus презентувала другу генерацію свого робота-гуманоїда Optimus Gen2.

Саме для дискредитації цього релізу “випадково” і згадали нещасний випадок з 2021 року. До речі картинка для новини взята з рекламного ролика від березня 2023 року, коли презентували робота першої генерації
Optimus Gen1.

Він відрізняється за зовнішнім виглядом від Gen2. Тобто навіть тут фейкарі збрехали.

Годі й говорити про те, що ці роботи не “працюють” на автомобільній фабриці – їх лише навчають рухатися та керувати руками.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja