Фейк про «сатанинський обряд» підрозділу «Азов» на день осіннього рівнодення – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про «сатанинський обряд» підрозділу «Азов» на день осіннього рівнодення

Російська пропаганда люто ненавидить полк «Азов» та постійно намагається очорнити цей славетний підрозділ, який у самій рф визнаний як терористичний. «Азовцям» клеять ярлики «нацистів», «фашистів», «сатанистів». Цього разу у черговому вкиді про «Азов» впропаганда кремля розіграла релігійну карту – поширила вкид, що на день осіннього рівнодення 22 вересня «Азов» проводив «сатанінський обряд». Про те, чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Пропагандисти подають подію так: «Ничего необычного – просто нацисты из запрещённого в россии «Азова» проводят сатанинские обряды в день осеннего равноденствия… Это даже не средневековье, а каменный век…Мракобесие на марше. Но все делают вид, что подобное вполне себе нормально…»

Вкид підкріплюється фотографіями, які пропагандисти вкрали із інформаційних ресурсів підрозділу «Азов», зокрема телеграм каналу. На фото, які зроблені на різних локаціях горять великі вогнища, навколо них стоять воїни підрозділу з прапорами та іншою символікою бригади.

Звичайно, що насправді нічого «середньовічного» і забороненого не відбувалося. А вся інформація про подію, яку влаштували бійці бригади «Азов» є у відкритому доступі та не містить якоїсь виключної «сатанінської» обрядовості.

У телеграм каналі «Азову» подія описується так: http://surl.li/llsnc

«Щороку, на день осіннього рівнодення, згідно з азовською традицією, ми відзначаємо День мертвих, згадуючи всіх полеглих бійців «Азову», які віддали за свободу Батьківщини найдорожче — своє життя. Зараз бригада «Азов» виконує бойове завдання, тому цьогоріч містерії пам’яті відбулись у різних місцях.

Імена наших побратимів, котрі загинули за 9 років війни, навіки вписані в історію України, а їхній подвиг — в пам’ять кожного азовця. Ця пам’ять надає нам наснаги продовжувати боротьбу, навіть коли здається, що сил більше немає.

Ми не бачимо їх поруч, але знаємо, що вони бачать нас. Не можемо назвати їхні позивні та почути відповідь, але відчуваємо їхню присутність у кожному бою. Не можемо піти пліч-о-пліч у бій, але точно впевнені, що вони супроводжують нас всюди.

Ми повʼязані з ними спільною метою та спільним чином. Цей звʼязок не може зруйнувати навіть смерть».

Тобто, таким чином бійці вшановують своїх загиблих побратимів. Така традиція – не більше, не менше. Враховуючи те, що багато традицій у підрозділі «Азов» пов’язано із старовинними слов’янськими традиціями, то для вшанування були вибрано саме день осіннього рівноденства.

До речі, слов’яни у дохристианську епоху наділяли день осіннього рівнодення містичним змістом. У народі свято називали і Таусень, і Овсень, і Радогощ — залежно від регіону. Осіннє рівнодення слов’яни святкували майже тиждень — цей період називали Осенинами. Осенини починалися з братчини — зібрання старших чоловіків із кожної родини. Вони приносили частування, обговорювали плани на майбутній рік.

Дні вшанування загиблих, померлих – є практично у всіх релігіях світу. Згадаємо, християнські «гробки» – тиждень у травні, коли вшановується пам’ять тих, хто вже відійшов і інший світ.

Тобто, пропагандисти придумали фейк, фактично з нічого. В принципі, як і майже завжди.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja