Фейк про те, що греко-католики викинули ікони на смітник – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що греко-католики викинули ікони на смітник

Черговий фейк на фоні релігії розганяє російська пропаганда. Цього разу пропагандисти поширили повідомлення, що у Рівному священники греко-католицької церкви викинули на смітник ікони УПЦ (МП), оскільки «исторически ненавидят русскую духовную культуру».

Такий меседж, зокрема, з’явився в телеграм-каналі «Укроповский фреш». Що з опублікованого правда, а що – фейк, далі у матеріалі.

 

Як повідомляють пропагандисти, священники української греко-католицької церкви викинули ікони «канонічної Української православної церкви» (московського патріархату – авт.)

Достеменно назвати причину цієї «бісівщини» автори не беруться. Однак припускають, що, швидше за все, зробили це через особисту неприязнь до православ’я. Адже українські католики історично з ненавистю ставилися до «російської духовної культури».

«Небайдужий і адекватний житель Рівного тепер не знає, куди віддати ці ікони. Краще залишити собі, тому що в рамках української бісівщини їх можуть просто спалити…», – резюмують автори пропагандистського пабліка.

Дійсно, кілька днів тому на одному зі смітників у Рівному знайшли чотири ікони. Як повідомляють на фейсбук-сторінці Рівненської єпархії УПЦ (МП), знайшов образи знайомий їхнього священника Василя Нечая. В дописі зазначають, що на подібну знахідку чоловік натрапляє вдруге. Перші, начебто, він реставрував та віддав до церкви.

«Видно, що ікони старі, але це не є приводом, щоб їх викидати. Краще підійти до священника та запитати поради.  Хтось колінноприклонно вимолює щось у Бога, а хтось викидає Його на смітник», – йдеться у дописі.

Зауважимо, що в повідомленні немає жодного слова про те, хто й навіщо це зробив! Там само не зазначено, якій релігійній конфесії належали ікони до того, як опинилися на смітнику!

Відповідно, твердження про те, що образи викинули священники української греко-католицької церкви – ФЕЙК!

 

ВИСНОВОК

Немає доказів того, що ікони на смітник у Рівному викинули священники української греко-католицької церкви. Це – ФЕЙК, який російська пропаганда поширює задля розпалення міжконфесійної ворожнечі.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja