Черговий фейк на фоні релігії розганяє російська пропаганда. Цього разу пропагандисти поширили повідомлення, що у Рівному священники греко-католицької церкви викинули на смітник ікони УПЦ (МП), оскільки «исторически ненавидят русскую духовную культуру».
Такий меседж, зокрема, з’явився в телеграм-каналі «Укроповский фреш». Що з опублікованого правда, а що – фейк, далі у матеріалі.
Як повідомляють пропагандисти, священники української греко-католицької церкви викинули ікони «канонічної Української православної церкви» (московського патріархату – авт.)
Достеменно назвати причину цієї «бісівщини» автори не беруться. Однак припускають, що, швидше за все, зробили це через особисту неприязнь до православ’я. Адже українські католики історично з ненавистю ставилися до «російської духовної культури».
«Небайдужий і адекватний житель Рівного тепер не знає, куди віддати ці ікони. Краще залишити собі, тому що в рамках української бісівщини їх можуть просто спалити…», – резюмують автори пропагандистського пабліка.
Дійсно, кілька днів тому на одному зі смітників у Рівному знайшли чотири ікони. Як повідомляють на фейсбук-сторінці Рівненської єпархії УПЦ (МП), знайшов образи знайомий їхнього священника Василя Нечая. В дописі зазначають, що на подібну знахідку чоловік натрапляє вдруге. Перші, начебто, він реставрував та віддав до церкви.
«Видно, що ікони старі, але це не є приводом, щоб їх викидати. Краще підійти до священника та запитати поради. Хтось колінноприклонно вимолює щось у Бога, а хтось викидає Його на смітник», – йдеться у дописі.
Зауважимо, що в повідомленні немає жодного слова про те, хто й навіщо це зробив! Там само не зазначено, якій релігійній конфесії належали ікони до того, як опинилися на смітнику!
Відповідно, твердження про те, що образи викинули священники української греко-католицької церкви – ФЕЙК!
ВИСНОВОК
Немає доказів того, що ікони на смітник у Рівному викинули священники української греко-католицької церкви. Це – ФЕЙК, який російська пропаганда поширює задля розпалення міжконфесійної ворожнечі.
Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації