ФЕЙК про те, що вдова військового не отримує виплати через недостатнє фінансування – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про те, що вдова військового не отримує виплати через недостатнє фінансування

Російська пропаганда систематично розганяє пости та відео про те, як в Україні все погано то з забезпеченням військових, то з відшкодуваннями родинам після поранення чи загибелі бійця. Мета таких дописів проста: максимально підірвати довіру до ЗСУ, налаштувати все більше людей проти мобілізації і таким чином послабити наші Сили оборони. Днями пропагандисти поширили черговий вкид – відео, у якому нібито вдова загиблого українського військового жаліється над листом з ТЦК про те, що отримала соціальних виплат через брак бюджетних коштів. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

На фейковому відео, яке активно розганяється в українському сегменті соцмереж, жінка тремтячим голосом пояснює, що їй відмовили у виплатах: «…три місяці як чоловіка поховала, а військкомат пише, що фінансування немає…». Як доказ демонструє документ – нібито саме той лист від ТЦК. От тільки документ містить цілу купу дуже примітивних граматичних помилок, які свідчать про те, що так званий «документ» створювали автори, які не дуже обізнані в українській мові.  

Документ містить наступні помилками:

  1. Дві літери «рр» в слові “територіальний. Саме з двома «р» це слово пишеться російською мовою.
  2. В місці, де зазначена електронна пошта, замість «gov» написано «goy» – така помилка може свідчити про автоматичний переклад оригінального тексту.
  3. Далі пропагандисти геть розслабились і написали прізвище з російською літерою «ы» та скорочення «Исп», що російською має значення «Исполнительный документ”.
  4. Також, суто в теорії, надіслати запит 24 березня, а отримати відповідь 26 — було б занадто оперативно, як для державної структури, яка працює в воєнний час.
  5. Якщо загуглити адресу проживання жінки, яка вказана в документі, то виявляється, що вона живе… в Житомирській обласній організації «УТОГ».
  6. Зазначений в документі телефон виводить нас на… кабінет лазерної епіляції в Житомирі: https://www.instagram.com/p/CZ6M2N7qQgR/

Ну й останнє: зверніть увагу на акцент. А саме на тверде «ґ» в слові «черговий». Також документ не має печатки.

Всі ці деталі свідчать про фальсифікацію як документу, так самого сюжету провокативного відео.

Це не перший і нажаль не останній раз, коли росіяни роблять постановочні відео на гострі соціальні теми. І хоча проблеми в країні, що воює будуть завжди й ці проблеми треба висвітлювати та усувати, дуже важливо максимально прискіпливо ставитись до таких постів, щоб не почати на емоціях підігрувати ворогу.

ВИСНОВОК

Росіяни регулярно намагаються сфальсифікувати відео та документи на чутливі для нас теми.

Якщо ви бачите такі пости — не поширюйте необдумано. Завжди звертайте увагу на деталі, які видають російську пропаганду. 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja