Фейк пропаганди про «нові супербактерії» у воїнів ЗСУ – Без Брехні
Фактчек

Фейк пропаганди про «нові супербактерії» у воїнів ЗСУ

Російська пропаганда видала новий супер фейк про супербактерії, які знайшли у воїнів ЗСУ. І зараз ми пояснимо, чому це жалюгідна маніпуляція та вигадка.

 

Ось які тези розганяють російські сміттярки: “Как сообщает издание El Pais, у бойцов ВСУ нашли супербактерии. У данных организмов отмечается особая сопротивляемость антибиотикам. По одной из версии, к их появлению привел уровень медицины в полевых госпиталях”: http://surl.li/gngch

Посилаються вони на іспанське видання El Pais. І стаття про те, що у бійців ЗСУ знаходять стійкі до антибіотиків бактерії там дійсно існує. От тільки подається інформація про це в іспанському виданні та російському пропагандистських ЗМІ дещо по-різному.

Росіяни намагаються видати це за нове явище, яке ніби з’явилося через погані медичні умови в госпіталях України. У своїх текстах вони називають це “неожиданными результатами”, які нібито отримали через “неоптимальное хирургическое лечение и лечение антибиотиками в связи с нехваткой ресурсов”.

Іспаномовне видання відразу називає антибіотикорезистентні бактерії “глобальним ворогом, який набирає силу на полі битві в Україні”.

Річ у тім, що антибіотикорезистентні бактерії – це дійсно глобальна проблема, яку спостерігають у всьому світі, в лікарнях різного рівня стерильності й про яку ВООЗ попереджає вже не перший рік: http://surl.li/gnghw

Лише у 2019 році 5 мільйонів смертей були асоційовані з антибіотикорезистентними бактеріями. В США щороку фіксують 2.8 мільйонів інфекцій, які спричинили антибіотикорезистентні бактерії: http://surl.li/gnghn

Антибіотикорезистентність спричинена неправильним і масовим  використанням антибіотиків. При чому, як в медицині, так і у тваринництві. Звичайно, супербактерії  нікуди не зникають з війною. А вимагати стерильності від польової медицини можуть лише цинічні російські псевдовоєнкори.

Так, на жаль, наша війна надає можливість вивчити не лише нову зброю, але й те, як бойові дії впливають на антибіотикорезистентність.

От тільки винна в цьому також виключно росія, а не польові шпиталі України. До того, ж більше 80% поранених українських солдатів повертаються на службу.

Про це повідомив президент Національної Академії медичних наук Віталій Цимбалюк під час круглого столу «Інновації українських медиків у порятунку та реабілітації поранених військовослужбовців», що відбувся цього тижня в Military Media Center.

«Завдяки об’єднанню зусиль військової та цивільної систем охорони здоров’я – єдиному медичному простору – на сьогодні до 82% поранених і хворих військових повертаються у стрій», – сказав Цимбалюк.

За його інформацією, смертність на етапі евакуації з поля бою зменшилась до 1,35%. Воїнів з пораненнями в серце за 6-8 годин можуть доправити до медичних закладів у Харкові, а за 12 годин – у Київ: http://surl.li/gnivo

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja