ФЕЙКИ про «підготовку мобілізації українців», які знаходяться у Польщі та інших країнах Східної Європи – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙКИ про «підготовку мобілізації українців», які знаходяться у Польщі та інших країнах Східної Європи

Російська пропаганда продовжує широкомасштабну ІПСО по дискредитації мобілізаційних заходів в Україні та взагалі довіри до армії, військових інституцій і влади. Ключова мета зрозуміла – зірвати підготовку Україною резервів і поповнення для проведення контрнаступу через невдоволення у суспільстві, саботаж, недовіру.

Вже зафіксовано низка етапів ІПСО. Так активно поширювалися вкиди про насильницьке вручення повісток, примусову мобілізацію чиновників (наше викриття за посиланням http://surl.li/ethci).

Паралельно йшла хвиля вкидів про начебто початок примусового вручення повісток неповнолітнім 17-ти річним хлопцям (посилання на наш матеріал тут: http://surl.li/ethbi)

На певному етапі це ІПСО вийшло на «міжнародний» рівень – пропагандистські ресурси поширили сфальсифіковані листи від українського МЗС до колег з Литви і Латвії про допомогу у «пошуку та депортації в Україну українських чоловіків», які проживають у цих країнах (викриття за наступним посиланням: http://surl.li/ethbr)

А днями почала поширюватися чергова хвиля ІПСО, що нібито у Польщі вже почали вручати повістки українським чоловікам. Її активно поширювали топові кремлівські пропагандисти. Проте, для самих поляків це вже не новина. Польські спецслужби відслідковують цю ситуацію вже певний час, фіксують джерела подібних вкидів, вивчають алгоритми.

Далі у матеріалі про те, як у Польщі викрили ІПСО про начебто підготовку до «примусової мобілізації українців у цій країні».

 

На недавній прес-конференції 2 лютого 2023 року Державний секретар канцелярії прем’єр-міністра Польщі Станіслав Жорин повідомив про чергову російську дезінформаційну кампанію, яка розгорнулася у його країні: http://surl.li/etgor

«Росія підготувала і проводить дезінформаційну кампанію міжнародного масштабу. Вона має показати, що держави ЄС готуються мобілізувати біженців для відправки на війну в Україну. Мета кампанії – розбудити ворожнечу між українців і громадянським суспільством цих країн», – сказав він.

Жарин повідомив, що «останніми днями ми виявили кілька спроб імітації, а по суті фальсифікацій, документів і звернень від різних установ, в основному пов’язані з Міністерством внутрішніх справ та місцевих адміністрації. Шахраї маскуються та видають себе за представників Міністерства внутрішніх справ та адміністрацій,  Управління у справах іноземців. Вони розсилають сфабриковані листи (паперові) та електронні листи, розклеюють листівки, в яких подаються неправдиві відомості, про те що начебто формується певний «довідник даних» про громадян України, які перебувають у Польщі. Вони рекомендують заповнювати форму, яка додається до електронних листів або зайти на ті чи інші ресурси по QR-коду на паперових листівках.

На думку російських пропагандистських ресурсів, які поширюють такі фальсифікації, це має переконати людей, що дійсно створюється певна база даних для майбутньої примусової мобілізаційної акції, яка нібито буде проведена у Польщі серед українців.

Представник уряду пояснив, що у Польщі ця дезінформаційна кампанія знаходиться на ранній стадії – вона активно поширюється через соціальні медіа в литовському та українському мовному сегментах.

Державний секретар канцелярії акцентував увагу на трьох «завданнях», які покладені за мету і цій інформаційній спецоперації. А саме:

  • дестабілізація суспільства, поширення інформаційного хаосу, паніки;
  • заволодіння персональними даними українців, для подальшого використання їх для пропагандистських цілей, можливо шантажу.
  • провокування ворожість і розпалити недовіру між поляками та українцями, що перебувають у Польщі;

«Ми бачимо з самого початку широкомасштабної війни у лютому 2022 року, що розпалювання напруженості між поляками та українцями є постійним елементом та метою великих пропагандистських кампаній, які постійно проводить  російська сторона», – сказав Станіслав Жорин.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja