Фейки та маніпуляції пропаганди, як реакція на проект закону від Кабміну про мобілізацію в Україні – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейки та маніпуляції пропаганди, як реакція на проект закону від Кабміну про мобілізацію в Україні

25 грудня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» за номером 10378  http://surl.li/opryu

Ця подія миттєво стала приводом для нечисленної кількості фейків та маніпуляцій на ресурсах ворожої пропаганди. Telegram-сміттярка «Резидент» http://surl.li/opthc  розмістила п’ять таких повідомлень, «Легитимний» – три http://surl.li/opthp, , «Приднестровец» – два http://surl.li/optia, «Украина.ру» – два http://surl.li/optir, перелік можна продовжувати. Розглянемо типові вкиди на прикладі публікації в відверто проросійському Telegram-каналі «Типичная Одесса» http://surl.li/optix, який спеціалізується на лякалках про мобілізацію в Одесі.

 

В цьому дописі крім відвертої пропаганди, призваної бойкотувати отримання повісток від ТЦК надається перелік дій, завдяки яким можна сховатися від правоохоронних органів типу змінити номер телефону, видалити електрону скриньку, не використовувати банківську картку на своє ім’я тощо.

В іншому дописі цього ж ресурсу http://surl.li/optky пишуть про те, що на громадян будуть «давити», миттєво штрафувати тощо.

Спростовувати кожне таке ствердження немає сенсу тому, що мова йде лише про законопроєкт. Треба зазначити, що в Україні законопроєкт проходить кілька етапів, реєстрація в ВР – це лише перший етап. Після цього він направляється на розгляд відповідних комітетів, де проводиться аналіз та обговорення. Якщо комітети рекомендують законопроєкт для подальшого розгляду, він надсилається на пленарне засідання парламенту для першого читання. Після цього він може пройти друге та третє читання, після чого, у разі прийняття, надсилається на підпис президентові.

Акцентуємо, що в законопроєкті http://surl.li/opryu вказано 18 комітетів Верховної Ради, тобто документ винен пройти узгодження в кожному з них, а тільки потім його буде винесено на перше читання, де вже у пленарному читанні можуть ще додаватися правки.

Тому ніякі залякування та рекомендації щось робити, на кшталт змінювати номер телефону не мають жодних підстав.

ВИСНОВКИ

Реакція цеху пропагандистів цілком очікувана. Ціль цих публікацій посіяти паніку в українському суспільстві та недовіру до влади. Немає жодних підстав вірити ворожій пропаганді, тим більш робити хоч якісь шляхи, які вони рекомендують.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja