Головний «радикал» спотворив більш ніж у двічі кількість пенсіонерів, що отримують мінімальну пенсію   – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Головний «радикал» спотворив більш ніж у двічі кількість пенсіонерів, що отримують мінімальну пенсію  

На засіданні погоджувальної ради парламентських фракцій і груп лідер Радикальної партії Олег Ляшко просив у Президента взяти грант на фінансування пенсій: «Якщо у вас є можливість взяти європейські гранти, візьміть їх на те, щоб підняти пенсії колишнім колгоспникам, які 5 мільйонів людей 1,5 тисячі гривень пенсії отримують».

Чи відповідають дійсності наведені спікером факти – з’ясовували фахівці «БезБ».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ/ НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГМЕНТИ:

За останньою, квітневою, статистикою, в Україні за даними Пенсійного фонду зареєстровано майже 11,4 мільйонів пенсіонерів. Вони мають різну категоризацію пенсійного забезпечення. А саме:

  • пенсії до 1 400 грн отримують 0,7%;
  • до 1 500 грн – 17,1%;
  • до 2 000 – 25,2 %;
  • 27,9 % – до 3 000;
  • решта 29,1 % пенсіонерів отримують пенсії понад 3 тис грн.

Середні пенсії в розмірі 1 496,96 гривень мають лише ті 17,1 %, які отримують пенсії в діапазоні від 1401 до 1500 грн.

Тобто, цифри про кількість пенсіонерів, що отримують виплати менші за 1500 гривень аж ніяк не 5 млн, як говорив Ляшко. Відповідно статистичних даних до даної категорії відносяться трохи більше 2 млн пенсіонерів.

Щодо джерел фінансування, то Стаття 72 профільного закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» явно не передбачає, але й не забороняє фінансування виборчого фонду іноземними юридичними особами.

Та тільки проблема, що серед міжнародних організацій і кредитних агентств нема таких, які фінансують державні пенсійні фонди. Міжнародний валютний фонд і Світовий банк, які є найбільшими донорами України, в першу чергу, дають гроші на покриття дефіциту платіжного балансу, грубо кажучи, на компенсацію нестачі валюти, яка виникає від переважання імпорту країни над її експортом.

Як зазначає, економічний експерт Любомир Шавалюк, частину кредитних грошей МВФ можна спрямовувати і в загальний фонд державного бюджету. Там вони можуть витрачатися практично на будь-які потреби, в тому числі й на фінансування дефіциту Пенсійного Фонду.

Держбюджет, за законом, може фінансувати Пенсійний фонд. На 2019 рік заплановано, що звідти надійде 181,7 мільярдів гривень. Для порівняння, всі доходи Пенсійного фонду очікуються в межах 438,7 мільярдів.

Але є нюанс, кредитори дають гроші на запровадження реформ. А Пенсійний фонд у такому вигляді, як він зараз є, вони вважають неефективним і постійно наголошують на потребі зменшити його дефіцит, який покривається з державної казни. А спрямування кредитних коштів на фінансування виплати пенсій продовжить залежність Фонду від держави.

 

Автор: Олексій Півторак 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja