ІПСО навколо законопроєкту “Про мобілізацію», чергова ціль – стабільність українських банків – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

ІПСО навколо законопроєкту “Про мобілізацію», чергова ціль – стабільність українських банків

Пропаганда ворога продовжує бомбардувати урядовий законопроєкт http://surl.li/opryu “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”.

Telegram-сміттярка «Резидент» написала, що нібито НБУ рекомендує банкам обмежити закриття, закрити чи затримати закриття рахунків та перекази за кордон до прийняття цього законопроєкту.

По старий схемі «гол+пас» вже інша сміттярка «Легитимный» з посиланням на «Ревизор» підхопила тему й написала свій текст про те, що НБУ нібито буде вносити зміни щодо рахунків тих, кого ТЦК будуть шукати.

Наступний відверто ворожий паблік «Украина.ру» “Украина.ру” свою брехню доповнив зображенням розбитого екрану банкомата.

Кількість публікацій пропагандистів на одну й ту саму тему говорить, що це замовлення. Для виконання замовлення використовувались маніпуляції та фейки. Про деталі цих вкидів – далі у матеріалі.

ДЕ МАНІПУЛЮЮТЬ ПРОПАГАНДИСТИ

Всі ці публікації підміняють поняття ”законопроєкт” і подають інформацію так, нібито це вже прийнятий закон. Ми докладно писали про це тут http://surl.li/pbjua.

В Україні законопроєкт проходить кілька етапів, реєстрація в Верховній Раді – це лише перший з них. Після цього він направляється на розгляд відповідних комітетів, де проводиться аналіз та обговорення. Якщо комітети рекомендують законопроєкт для подальшого розгляду, він надсилається на пленарне засідання парламенту для першого читання. Після цього він може пройти друге та третє читання, після чого, у разі прийняття, надсилається на підпис президентові.

Зазначимо, що на час публікації вже було відомо, що два комітети Верховної Ради вважають законопроєкт про мобілізацію, поданий Кабінетом міністрів у грудні 2023 року, таким, що потребує доопрацювання. http://surl.li/pbjuq 

ЧОМУ ЦЕ ФЕЙК

Така гра поняттями необхідна пропагандистам для того, щоб конструювати фейки. В цьому випадку фейки про нібито кроки НБУ, які так чи інакше змінять правила поведінки у сфері грошового обігу.

Голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю телеканалу “Ми – Україна” заявив: “Якщо буде потреба, а вона скоріше за все виникне, тому що законопроєкт дійсно містить деякі пункти, ми приймемо участь в дискусії”, – сказав він, уточнивши, що питання мобілізації не входить в зону компетенції Національного банку, оскільки є проблематикою Міністерства оборони, уряду, Генерального штабу.

Акцентуємо, що раніше в НБУ зазначали, що запровадження фінансових обмежень для чоловіків, які ухиляються від мобілізації, є суперечливим з точки зору законодавства. Адже наразі у держави немає можливості обмежувати фінансові операції цілих категорій громадян з огляду на банківську таємницю.http://surl.li/pbjvt

Цікаво, що й в цьому випадку пропагандисти помилилися в деталях. Повідомлення сміттярки «Україна.ру» має фото з розбитим екраном банкомата. На фото можна побачити, що його зроблено ресурсом «Трасса Е-95». Це фото не може мати відношення до тексту тому, що медіа припинило роботу в лютому 2022 року як сайт http://surl.li/pbjwn та telegram-канал http://surl.li/pbjwy

ВИСНОВКИ

Подібні поширення  про дії банків – відверта брехня, яка сконструйована за типовим для ворожої пропаганди принципом, коли береться факт, потім підміняють поняття, а вже наступним кроком на маніпуляцію навішують ті наративи, які необхідні кремлю.

У цьому випадку ціль пропагандистів була в тому, аби зробити паніку у сфері грошового обігу, підірвати довіру українців до банків. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja