ІПСО про нескінченні колони вагнерівців у Білорусі – Без Брехні
Фактчек

ІПСО про нескінченні колони вагнерівців у Білорусі

З моменту неочікуваного повороту у так званому «заколоті пригожина», а саме з рішення про передислокацію цього підрозділу до білорусі, активізувалися вкиди, які можна в комплексі назвати черговим ІПСО, що ці вояки з’явилися там не просто так. Це все може бути пов’язане з потенційною підготовкою до… наступу із території білорусі на північні кордони України.

У нагнітанні напруження включилися і проросійські ресурсу, які обговорюють цю тему, але не говорять про якісь конкретні рішення та плани. Масла у ватру підливають і так звані білоруські опозиційні ресурси, які у панічній формі повідомляють про «1001» колону вагнерівців, яка зайшла у їхню країну. Слід зауважити, що ці начебто опозиційні ресурси не раз були помічені під час нашої роботи у поширенні інформації з підвищеною емоційністю, що не сприяло її достовірному сприйнятті.

Тож, що там із вагнерами у білорусі, чи слід очікувати чогось серйозного від них на північних кордонах, що то за такі «страшні» колони – далі коротко у матеріалі.

 

Через появу інформації, що до білорусі цими днями прибуло аж дев’ять колон ПВК «Вагнер», ми отримали чимало повідомлень стосовно «загрози наступу з білорусі». Спробуємо розібратись у цьому питанні

У глобальному стратегічному сенсі, загроза «з білорусі» буде лишатись до кінця війни, незважаючи на те чи є там вагнерівці, чи їх немає. Зараз не варто додатково хвилюватись, адже ця теза повʼязана лише з тим, що війна триває і загроза мине лише із закінченням війни. Зокрема, сьогодні генерал Наєв запевнив, що вони стежать за ситуацією і виконують відповідні дії задля додаткового захисту нашого держкордону.

В той же час, слід згадати, що з осені 2022 року з території Білорусі не ведуться обстріли території України, а військова інфраструктура цієї країни здебільшого використовувалася росією для навчання і підготовки своїх військових. Так, самопроголошений очільник білорусі лукашенко всіляко підіграє кремлю, проте до залучення напряму армії країни так і не вдався.

На сьогодні українська розвідка запевняє,  що присутність вагнерівців на території РБ додаткової загрози для України не несе. ЗСУ в курсі всіх ймовірних сценаріїв і готові до кожного. Кордон з білоруссю укріплений і його продовжують укріплювати ще. Мова йде не лише про особовий склад, а й про мінні пастки, протитанкові рови, різні інженерні облаштування, засоби спостереження тощо. Такі укріплення є не лише на Київщині, а по всій протяжності від Волині до Чернігова, для того, щоб на всіх ділянках кордону, де ми межуємо з білоруссю, ми мали належний захист.

Сценарій повторного наступу з білорусі військові зараз вважають малоймовірним. Проте навіть якщо це малоймовірні прогнози, то ми маємо бути готові до розвитку будь-якої ситуації. Командувач Об’єднаних Сил днями вже розповідав, що у прикордонних районах прораховано всі варіанти дій ворога і навіть найбільш загрозливі, а відповідні заходи нашими військовими вже вжиті.

Щодо паніки навколо колон. За попередньою інформацією 18-19 липня в Білорусі налічувалось 2000-2500 вагнерівців. Зрозуміло, що з прибуттям в РБ ще трьох колон це число збільшилось (але точна кількість ще уточнюється). Та раніше у ДПСУ припускали, що білорусь загалом може прийняти близько 8000 тисяч вагнерівців.

Для порівняння — у лютому 2022 року для наступу на Київ рф залучала понад 45 000 військових із відповідною кількістю техніки. За оперативними даними у Білорусі налічується близько 2000 російських військових. Це оперативна група для підтримання функціонування російських військових об’єктів на білоруській території. Тобто фактично не технічний та обслуговуючий персонал, а не бойові підрозділи. Крім того поряд з українським кордоном немає переміщень ні військової техніки, ні особового складу.

Якщо говорити про «колонни техніки», то тут треба розуміти що то за техніка, бо у страху очі інколи не те що великі, а здоровенні. Днями в тих же білоруських опозиційних телеграм-каналах у панічному тоні подавалася інформація про колону вагнерівців у 150 одиниць техніки! Одразу треба звернути увагу на один важливий момент – немає інформації чи то вся бойова техніка, чи то вся техніка яка була у колоні? Це говорить або про маніпулятивний зміст таких повідомлень, або про некваліфіковану оцінку і далекість тих опозиціонерів від військових реалій.

Якщо коротко, то треба розуміти, що будь-який військовий підрозділ має у своєму складі, як бойову техніку, так і обслуговуючу. І обслуговуючої часто у 2-3 рази більше ніж бойової. Для прикладу, у штаті звичайного мотострілецього батальйону (400-800 осіб) може бути 35-45 БТР або БМП (в залежності від оснащення). При цьому обслуговуючої техніки, тобто тієї яка не воює на полі бою – може бути до 60-70 автівок різних класів.

Ці автівки везуть додатковий боєкомплект, провізію, амуніцію, пальне, запасні частини, тягнуть придані міномети чи легку артилерію. Крім цього можуть бути штабні, командні, ремонті, медичні автівки і т.ін. Тобто по факту колона із 150 одиниць техніки – це може бути орієнтовно один батальйон.

Тож орієнтуємося на факти та офіційні заяви військових, а не на панічні вкиди.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja