Міфи, які вам шкодять в сонячні дні та як вберегти себе від сонячного опіку – Без Брехні
PROМіфиФактчек

Міфи, які вам шкодять в сонячні дні та як вберегти себе від сонячного опіку

Спочатку, погані новини – майже половина літа минула. Але є і хороші новини – половина ще попереду, а значить нас ще очікують спекотні дні. Цей текст допоможе вам дізнатись, як засмагати безпечно і які міфи цьому можуть заважати.

 

МІФ 1. Є ХОРОША ЗАСМАГА І Є ПОГАНА ЗАСМАГА

Неправильно казати, що сонце для нас не корисне. Звичайно, корисне, адже завдяки природному сонячному світлу наш організм виробляє такий важливий вітамін Д. От тільки для його вироблення не треба довго засмагати. А будь-яка засмага – це пошкодження шкіри.

Річ у тім, що пігмент меланін, який і робить нашу шкіру такою красивою та засмаглою виробляється не для краси, а для захисту. Його функція – захищати глибші шари шкіри від пошкодження. Чим більше нам треба захисту, тим більше меланіну виробляє наш організм: http://surl.li/jbwkz

Звичайно, це не означає, що будь-яка засмага завдала непоправної шкоди здоров’ю. Проте не варто бути в омані, що засмага – це корисно.

МІФ 2. ЛЮДИ З ТЕМНОЮ ШКІРОЮ НЕ МАЮТЬ СОНЯЧНИХ ОПІКІВ.

Мають, хоча й не так часто, як ті, хто мають світлий колір шкіри. Проте навіть темношкірим людям важливий захист від сонця. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, 13% темношкірих жінок та 9% темношкірих чоловіків отримують сонячні опіки. Тож захист важливий всім: http://surl.li/jbwng

МІФ 3. НЕМАЄ ЗНАЧЕННЯ, ЯКИЙ СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ Я КУПЛЮ.

Ще і як має! Обирайте сонцезахисний крем, який захищає від обох типів променів (ультрафіолетові промені типу А та ультрафіолетові промені типу В).

Зверніть увагу на пакуванні на позначку SPF, яка позначає фактор захисту від сонця. Він оцінюється за шкалою від двох до 50+. Чим вище число SPF, тим сильніше буде захист.  Частіше радять обирати крем з захистом не нижче 30. Поговоріть зі своїм дерматологом, який крем потребує саме ваш тип шкіри. Часто людина потребує найвищого захисту. Також віддавайте перевагу водостійкому крему: http://surl.li/jbwpf

Не забувайте, що також важливо:

  • перебувати в тіні;
  • носити капелюха, бажано з широкими полями;
  • не забувати наносити крем на обличчя, вуха, шию;
  • дорослій людині потрібно мінімум 25 грамів крему;
  • віддавайте перевагу легкому, світлому одягу, який закриватиме руки, ноги тощо.

МІФ 4. В ПОХМУРУ ПОГОДУ СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ НЕ ПОТРІБНИЙ

Це не так! Американська академія дерматології застерігає, що 80% сонячних променів проходить крізь хмари. В похмурий літній день також варто користуватися сонцезахисним кремом.

Навіть взимку не завадить захищати свою шкіру від сонця. Лижники та сноубордисти мають вищі ризики отримати рак шкіри.

Вода, сніг та пісок віддзеркалюють сонячні промені та підвищують ризики сонячного опіку: http://surl.li/jbwpf

МІФ 5. ЯКЩО ОТРИМАВ ОПІК – ВАРТО НАМАСТИТИСЬ СМЕТАНОЮ

Забудьте цей бабусин метод. Він шкідливий, бо сметана – це жир, а жирні продукти лише погіршують ситуацію при опіках. Жир закорковує пори й не дає шкірі охолоджуватись.

Натомість:

  • прийміть прохолодний душ;
  • обережно промокніть шкіру рушником, але залиште її трохи вологою;
  • нанесіть обережно легкий зволожуючий крем. Гарно, якщо в складі буде соя або алое;
  • випийте знеболювальне: парацетамол або ібупрофен;
  • пийте більше води, весь ваш організм потребує після опіку додаткової рідини;
  • якщо виникли пухирці – не розчухайте їх.
  • уникайте кремів, які містять інгредієнти із закінченням – (caine). Наприклад, бензокаїн (benzocaine). Цей інгредієнт подразнює шкіру: http://surl.li/jbwxm

Обережно з сонечком і воно вас лише тішитиме.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja