Неправда і маніпуляція про багатомільйонні витрати на історичну виставку для депутатів – Без Брехні
Фактчек

Неправда і маніпуляція про багатомільйонні витрати на історичну виставку для депутатів

Російські телеграм канали-сміттярки поширили публікацію, в якій йдеться про те, що у Верховній Раді України вирішили провести виставку для народних депутатів з «восковими фігурами руських князів». На неї буцімто витратили кілька мільйонів гривень. Виставку відкрили для фотозвіту, а потім одразу закрили. Допис проілюструвано фотографією фігур, які встановлено в одному з приміщень Верховної Ради. Насправді, як повідомляють фактчекери агенції «Укрінформ» – це неправда. http://surl.li/mabvf

 

На фото, опублікованому пропагандистами, можна побачити, що захід називається «Україна. Становлення державності». Як повідомляють довідники, Музей становлення української нації є одним із організаторів ексклюзивної виставки «Україна. Становлення державності» у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», що триватиме до кінця 2023 року.

На офіційній сторінці музею у Фейсбук є інформація, що представники закладу звернулися до ВРУ з пропозицією розмістити міні-виставку «Україна. Становлення державності» до Дня Української державності.

Ідея полягала в тому, щоб надати інформацію на банерах про 7 державних утворень, в яких перебували наші народи, показати атрибути, мапи, тощо. Окрім цього, було узгоджено тимчасово перемістити фігури основних державотворців з музею до ВРУ. В дописі наголошується, що всі фінансові витрати покриваються за рахунок Музею становлення української нації. Цікаво, що і фігури не воскові, а зроблені з «кібершкіри».

У коментарі Укрінформу представниця музею наголосила, що цю міні-виставку зроблено за кошт музею та без преференцій. «Інформація щодо організації такої виставки за кілька мільйонів не відповідає дійсності. Фігури, надані ВРУ, були виготовлені ще 4 роки тому. Музей оплатив їх перевезення», – додали представники музею.

 

ВИСНОВКИ

Поширений допис по своєму контексту не відповідає дійсності, поширений тільки в російськомовному сегменті телеграм-каналів та є черговим пропагандистським вкидом.

Фейк за своїм змістом направлений не те, щоб в чергове показати корумпованість влади в Україні, прояви корупції навіть у культурній сфері. Таким чином пропагандисти намагаються принизити як сучасність України, так і її історичне минуле.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja