Правда про африканський парад «побєдобєсія», який рф влаштовує в країнах Африки    – Без Брехні
Фактчек

Правда про африканський парад «побєдобєсія», який рф влаштовує в країнах Африки   

Африканці з колорадськими стрічками співають російську військову пісню “Катюша”, ви можете собі таке уявити? А у рф не лише можуть, а організовують подібні дійства, ба більше, хизуються ними у соцмережах.

2 травня кремлівська пропагандистка Скабєєва у своєму телеграм-каналі опублікувала відео http://surl.li/gumku На ньому громадяни Республіки Конго награють мелодію військової пісні “Катюша”. Соліст намагається проспівати слова російською. Виходить не дуже – розібрати їх майже не можливо, а сам виконавець не відриває очей від листочка. На грудях музиканти та соліст почепили собі головний символ рашизму – георгіївську стрічку.

Апогеєм дійства стала хода –  кілька десятків людей у парадній формі несуть триколор країни-терориста рф, портрети ветеранів, червоні знамена радянського тоталітарного режиму.

 

Як пише пропагандистське агентство “РИА Новости”, акція пройшла 1 травня в столиці Демократичної Республіки Конго – Кіншаси. Участь у марші взяли близько 100 осіб, у тому числі – співробітники російського посольства. Це вже третій організований марш “Безсмертного полку” у ДР Конго http://surl.li/guuub

А тепер до витоків акції-ходи. У 2011 році кілька російських журналістів створили громадську організацію “Безсмертний полк”. Товариство мало на меті зібрати та систематизувати історії учасників Другої Світової війни. Проте, ідея потрапила під вплив пропаганди. В ініціативі “Безсмертного полку” кремль розгледів великий потенціал, зміст акції змінили, перетворивши на марш із політичними лозунгами. У 2012 році пройшов перший марш у томську. Центральною вулицею міста пройшли понад 6 тисяч людей. Хода отримала широке висвітлення в регіональних і національних ЗМІ.

Наступного року марші «Безсмертного полку» пройшли в багатьох містах росії, а також в Україні, Казахстані та Ізраїлі. У 2015-2016 роках акція набула свого найбільшого поширення. У 2015 році її учасниками стали 6 млн людей http://surl.li/guiyx Російська пропаганда хизувалась, що «безсмертні акції» охоплюють США, Велику Британію, Нову Зеландію, більшість держав ЄС, країни Азії і Африки. Проте поступово марш перетворювався на фікцію: учасники несли не портрети загиблих рідних, а взагалі інших людей. Ганебним став випадок 2016 року.в Сімферополі, коли експрокурорка окупованого рф Криму Поклонська, замість світлини загиблого чи хоча б учасника Другої Світової війни пройшла ходою з портретом-іконкою російського імператора Миколи II http://surl.li/guvjy

Цьогоріч акцію ходу “БП” у росії – заборонили. Офіційно заявили, що скасували марші з міркувань безпеки. Проте, Міноборони Британії інформує, що насправді причина в іншому. У їхньому зведенні йдеться – Кремль побоюється, що учасники ходи наголошуватимуть на втратах цієї війни http://surl.li/gumeo  А справжні цифри загиблих росія, як відомо, приховує.

Зовсім відмовитись від пропагандистських заходів в рф не змогли, тож вирішили перенести ходу “Безсмертний полк” до Африки. Там зібрали поціновувачів путінського режиму, які пройшлись вулицею із радянськими знаменами та плакатами. А місцевих змусили співати радянські пісні і ходити зі триколором.

Те, що путінські агенти обрали для проведення маршу африканську республіку – не дивно. У розпал війни з Україною, західні країни наклали на росію санкції, і кремль почав шукати союзників на африканському континенті. Оскільки лише  28 з 54 країн Африки засудили вторгнення рф в України, вибір був очевидний.

Чому так? Насамперед бо країни Африки вважають, що росія  “забезпечує безпеку” в деяких точках. На континенті є російські найманці з групи “Вагнера”. Вони присутні Центральноафриканській Республіці та воюють у Лівії на боці повстанців Халіфи Хафтара.

Ще одна причина – африканські країни бачать у Росії борця з колонізаторами, якими вважають Захід ХІХ-ХХ століть.Ну а росії потрібні країни Африки, бо вони ледь не єдині, які ще може допомогти зі зброєю.

Власне, тому рф намагається підтримувати зв’язки з країнами Африки. Лавров регулярно влаштовує африканське турне. Цьогоріч у січні путінський прихвостень відвідав ПАР, Анголу, Есватіні та Еритрею. А у липні минулого року – Єгипет, Республіку Конго, Ефіопію, Уганду. Російські ЗМІ подають дипломатичні візити як нові можливості для росії http://surl.li/guoph Проте, Міноборони Британії вбачає у візитах міністра окупантів іншу мету – звинуватити Захід у міжнародній продовольчій кризі http://surl.li/gupse. А інколи ці візити вони мають і кумедний характер, зокрема візит Лаврова до крихітного королевства Есватіні, де він підписав угоду про безвізовий режим.

ВИСНОВКИ

  • Країна-терирориста росію більшість світової спільноти засудила за нехтування міжнародними законами, правами і нормами. Проти неї ввели не лише економічні санкції, а й соціальні обмеження. Представників росії не хочуть бачити у своїй спільності більшість країни. Тому рф намагається знайти підтримку хоч десь, виставляючи на показ навіть мінімальні “успіхи” домовленостей та співпраці. Та це має парадоксальний вигляд як у випадку з африканцями. 
  • Щодо “Безсмертного полку”, то з вдалого пропагандистського проєкту кремля, перетворилась на фарс. Як наприклад, хода у Конго.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja