Російська пропаганда проти уряду Шольца. У Німеччині виявлено російську компанію з дезінформації – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Російська пропаганда проти уряду Шольца. У Німеччині виявлено російську компанію з дезінформації

Ми та інші експерти неодноразово фіксували та наголошували, що російська пропагандистська машина активно втручається в інформаційний простір європейських країн, намагаючись просувати свої наративи та повістку. Механізми впливу різні. Як публічні – через ангажованих політиків, журналістів, експертів, лідерів суспільної думки. Так і через підступні, приховані схеми впливу.

 

Так днями у Німеччині експерти з цифрової криміналістики викрили масштабну дезінформаційну кампанію проти уряду країни. Для просування проросійських наративів у соцмережі X, раніше відомій як Twitter, було створено десятків тисяч фейкових облікових записів. Всі вони підпорядковувалися одним і тим же структурам, як з великою вірогідністю пов’язані з росією.

Таку інформацію та деталі розслідування повідомляє видання The Guardian. Відповідне дослідження замовило Міністерство закордонних справ Німеччини, запідозривши, що воно стало мішенню для ботів. 

Експерти виявили величезну кількість дописів, в яких критикували підтримку Берліном України у її війні проти РФ. Протягом місяця, починаючи з 10 грудня, у соцмережі X зʼявився понад 1 мільйон відповідних дописів німецькою мовою. Їх було надіслано з приблизно 50 тисяч фейкових облікових записів – це два повідомлення на секунду.

Здебільшого ці дописи містили припущення, що уряд Олафа Шольца нехтує потребами німців через підтримку України зброєю та грошима, а також через прийняття понад мільйона українських біженців.

Аби охопити більшу аудиторію, фейки часто використовували в текстах використовували популярні на той час хештеги, такі як #Oktoberfest або #Bundesliga. Аналітики кажуть, що вони переконані, що джерело цією дезінформаційної кампанії було в росії. Зокрема, на це вказує те, що оператори системи розсилки повідомлень робили перерви у вихідні та під час свят у рф – тоді кількість дописів помітно скоротилася.

«Результати підкреслюють необхідність урядів систематично боротися зі зростаючою кількістю кампаній дезінформації та визнати вплив, який вони можуть мати на вибори», – зазначили в МЗС ФРН.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja