Як російська пропаганда формує мережу лекторів на тимчасово окупованих територіях, використовуючи базу товариства «знання» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Як російська пропаганда формує мережу лекторів на тимчасово окупованих територіях, використовуючи базу товариства «знання»

З перших днів війни проти України російська федерація розпочала війну за викорінення всього українського на тих територіях, до яких дотягнулася рука окупантів. Ні на хвилину на тимчасово окупованих територіях не припиняється робота пропагандистської машини кремля. Таку інформацію поширили фахівці Центру національного спротиву. http://surl.li/opisc

 

На ТОТ Луганщини москва формує підконтрольних лекторів для місцевого осередку товариства «знання». Задачею цієї пропагандистської структури, яка існувала ще з часів срср, промивати мізки працівникам та студентам регіону.

Так, окупанти організовують лекції, відвідування яких примусово. На лекціях агітатори розповідають викривлену історію та пропагують велич рф і її лідерів у кращих традиціях тоталітаризму.

Окупаційна адміністрація вже розробила план «лекцій» на 2024 рік у фейкових навчальних закладах. Особливу увагу колаборанти хочуть приділяти саме промивці мізків молоді та дітей.

Нагадаємо, що днями ми публікували матеріал про системне знищення на тимчасово окупованих територіях України української літератури. На захоплених росіянами територіях Донецької та Луганської областей окупаційна влада знищила майже всю українську літературу. Натомість росіяни завезли туди 2,5 млн своїх книжок. Українські книжки окупаційна влада називає “екстремістськими”, і створила спеціальний перелік заборонених книг, у якому є видання й іноземних авторів, зокрема письменників зі США та Нової Зеландії. На окупованих територіях не лише забирають книги з полиць, частину українських видань викидають як сміття або спалюють.

Фото мішків для сміття, які виставлені на вулицю, напаковані книгами, у вересні 2023 р. оприлюднила українська міська влада Маріуполя. Директорка центральної бібліотеки імені Короленка в Маріуполі Вікторія Лісогор, яка після захоплення міста росіянами вимушено евакуювалася, впізнала на фотографіях заклад, у якому працювала:

«Ці мішки з книжками, які всі побачили, стоять на проспекті Миру, 93Б. Це якраз був відділ комплектування усіх наших бібліотек. Він не був пошкоджений унаслідок бойових дій», – розповіла бібліотекарка.

Оцінити масштаби втрачених видань на окупованих територіях наразі неможливо. Адже, крім літератури, яка постраждала безпосередньо від обстрілів, а також цілеспрямованого знищення окупаційною владою, книги ставали ще й засобом для виживання для мешканців Маріуполя у перші тижні повномасштабної війни. Під час холодів їх палили, щоб зігрітися.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja