Як українські ЗМІ поширили недостовірну інформацію про неповернення з-за кордону українських дипломатів – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Як українські ЗМІ поширили недостовірну інформацію про неповернення з-за кордону українських дипломатів

За час повномасштабної війни ми вже неодноразово констатували, що українські медіа навмисно, випадково чи помилково ставали поширювачами недостовірної інформації, а інколи відвертих фейків. На тлі гонитви за хайповою інформацією ставалися випадки поширення інформації, яка в той чи інший спосіб підіграє різними російським наративам пропаганди.

Як приклад, наратив який активно поширює пропаганда практично весь час війни – українські олігархи, чиновники, державні діячі вивезли свої сім’ї за кордон і самі таємно при перші можливості тікаю на захід, залишаючи помирати простих українців.

У такий спосіб пропаганда кремля намагається посіяти розкол у суспільстві, зневіру у громадян до влади, у майбутнє країни. Днями українські медіа, поширили інформацію, про те, що нібито українські дипломати не повертаються в Україну, а шукають притулку на заході. Чи не правда, що така заява за своїм контекстом просто стає в один рядок із пропагандистськими наративами.

Чому це не відповідає дійсності і яка шкода від таких публікацій – далі у матеріалі.

 

Днями видання «Дзеркало тижня» оприлюднило новину про нібито неповернення в Україну 40-60% українських дипломатів. У виданні написали: «З початку 2022 року з посольств України за кордоном не повернулися від 40 до 60% співробітників дипломатичних відомств, однак на практиці ці цифри можуть бути ще більшими. Так, із США торік мали повернутися близько двадцяти співробітників посольств та консульств, а по факту повернувся лише один. І це ще не найгірший показник, бо  є посольства, звідки не повернувся жоден.

Основними чинниками, які впливають на рішення дипломатів є фінансове питання та проблеми з працевлаштуванням в Україні,  дехто ж приймає таке рішення через налагоджене життя сім’ї за кордоном. А після початку повномасштабного російського вторгнення додався ще й страх перед мобілізацією та побоювання, що після приїзду в Україну вони не зможуть виїхати за межі країни, щоб провідати свої родини, які залишаться за кордоном…» http://surl.li/lpxob

У Міністерстві закордонних справ заявили, що оприлюднена в ЗМІ інформація про те, що 40-60% українських дипломатів не повертаються в Україну, не відповідає дійсності. http://surl.li/lpxfi

«Ця інформація абсолютно не відповідає дійсності. Насправді, маємо таку ситуацію: з 24 лютого 2022 року після закінчення відрядження звільнилися з МЗС і не повернулися в Україну 18 кадрових дипломатів, а також 15 працівників, які працювали за контрактами. Остання категорія була працевлаштована за кордоном на фіксований термін без зобов’язань подальшого працевлаштування в МЗС. Тобто, якщо говорити про систему дипломатичної служби, то це 18 осіб».

У відомстві зазначили, що загалом гранична чисельність співробітників закордонних дипломатичних установ України – 1485 осіб: «Кількість тих, хто не повернувся, насправді становить 1%».
Також наголошується, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба має чітку позицію: усі дипломати без винятків мають дотримуватися наказів МЗС щодо повернення після завершення їхніх відряджень.

ВИСНОВОК

Ситуація із неповерненням українських дипломатів з-за кордону має місце. Проте відсоток тих, хто по різним причинам не повертається в Україну становить в межах 1%, а не 40-60%.

Подібні вкиди з недостовірною інформацією, яка поширюється в українських медіа грає тільки на руку російські пропаганді бо дає підгрунтя для маніпуляцій  фейків.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja