Ситуація навколо протистояння кандидатів на окрузі № 50 у Донецькій області мають ознаки маніпулювання громадською думкою – Без Брехні
Фактчек-регіон

Ситуація навколо протистояння кандидатів на окрузі № 50 у Донецькій області мають ознаки маніпулювання громадською думкою

В одномандатному виборчому окрузі (ОВО) №50 (м. Покровськ) через некоректні дані в протоколах стався конфлікт. Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук під час брифінгу 1 серпня наголосила, що протистояння кандидатів у народних депутатів на окрузі № 50 у Донецькій області майже виходить за межі правового поля.

 

МЕСЕДЖ: «Баталія між кандидатами на перше місце майже виходить за межі вже правового поля».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

 ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За попередньою інформацією Центрвиборчкому, в окрузі переміг кандидат від «Опозиційного блоку» Руслан Требушкін. За нього проголосувало 30,29% виборців. За чинного мера Добропілля Андрія Аксьонова, який брав участь у виборах як самовисуванець, свої голоси віддали 29,97% виборців. Требушкін випередив Аксьонова на 206 голосів.

Підрахунок голосів у цьому окрузі супроводжували протести. Вони почалися 23 липня після того, як спостерігачі заявили, що виявили ознаки порушень виборчого процессу. Внаслідок чого стався конфлікт між спостерігачами та головою Окружної виборчої комісії.

Зіткнення трапилися після того, як спостерігачі помітили розбіжності в цифрах у протоколах комісій. Згодом люди влаштували акцію протесту під дільницею, поставили намети і почали підносити шини. Роботу ОВК було заблоковано.
26 липня Центральна виборча комісія (ЦВК) не прийняла протоколів з мокрими печатками від Окружної виборчої комісії (ОВК) № 50 (Покровськ, Мирноград, Добропілля і Добропільський район Донецької області).

Суд ухвалив рішення про перерахунок голосів на дільницях округу № 50.

30 липня під час прес-конференції на тему можливих фальсифікацій на виборах до Верховної Ради України в 50-му окрузі кандидатів у народні депутати Андрія Аксьонова та Сергія Кошукова закидали яйцями. Молодики з написами на футболках «Традиція і Порядок» виламали двері до зали, де відбувалася прес-конференція, і з криками «Ганьба!» почали закидати кандидатів у нардепи яйцями. Поліція кваліфікувала інцидент як хуліганство.

В той же час голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук під час брифінгу 1 серпня наголосила, що протистояння кандидатів у народних депутатів на окрузі № 50 у Донецькій області майже «виходить за межі правового поля».

«Мабуть, найбільш відома ситуація, яка склалася, стосується 50-го округу одномандатного виборчого, там дійсно складна ситуація. Тому що баталія між кандидатами на перше місце майже виходить за межі вже правового поля. ЦВК дуже ретельно її контролює», – сказала Сліпачук.

За її словами, відповідний окружком учора отримав додатковий час для підбиття підсумків голосування і складення протоколу з поміткою «уточнений» з урахуванням ухвалених там рішень.

Зараз приміщення ОВК №50 у Покровську перебуває під охороною поліції. Вона забезпечуватиме охорону до моменту відновлення роботи комісії.

«Станом на сьогодні комісія не працює. Збереженість виборчої документації забезпечують підрозділи поліції. На місці чергують група реагування та слідчо-оперативна група Покровського відділу поліції, які реагують на звернення громадян».

Нагадаємо, за інформацією про ймовірні порушення виборчого законодавства триває досудове розслідування за ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права, яке вплинуло на результати виборів).

Тобто ситуація має змогу бути вирішеною цілком у правовому полі. Поліція і суд мають для цього усі можливості. Тому тезу голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук можна вважати маніпулятивною.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja