ФЕЙК про бойових кажанів та птахів, що заражатимуть лише росіян – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

ФЕЙК про бойових кажанів та птахів, що заражатимуть лише росіян

Відверта дичина про американські біолабораторії, в яких вирощували кажанів, що  заражатимуть Covid-19 чи сибіркою лише москалів (а як же адіннарод з українцями), видається повною бздурою. Особливо, якщо згадати, що у нас не в кожній області мали можливість новий штам вірусу визначати, не те що виростити щось.

 

 Проте секретні біолаби США – нісенітниця лише для тих українців, які не слідкували за російською пропагандою останніх років. А ця тема почала закидатися росіянами, як “теорія змови” дуже давно. Перші публікації датовані ще 2004 роком. Біолабораторії США, де розробляють “смертоносну зброю проти росіян”, шукали в Грузії, Вірменії, а потім в Україні. Такі біолабораторії, разом з “хімічною зброєю”, та ущемленієм когось  —  улюблений коктейль російських пропагандистів, як привід для “самозахисту”. 

Оскільки на самостійну причину вторгнення фейки про секретні лабораторії не тягнули, то їх використовували, як додаткову причину – беручи не якістю, а  кількістю.  

В Україні тему наявності лабораторій, які несуть загрозу росії, почали просувати ще в 2013 році, а активно і безперервно – з 2014. Цю тему намагалися підсунути як один з приводів захоплення Донбасу – тоді “біолабораторії” якраз нібито розміщалися на Донбасі. Лабораторій так знайдено і не було, але тема не зникла. Навпаки за просування цієї теми відповідальним призначено було медведчука і він  відпрацьовував завдання через свої та проросійські змі роками.

Ми в БезБрехні та колєги зі StopFake неодноразово протягом багатьох років ловили кума путіна та його посіпак з опзж на брехні про “секретні біолаби”. 

ДЕЗІНФОРМАЦІЯ від нардепів «ОП-За життя» про «американські біологічні лабораторії» в Україні

Американські біолабораторії повертаються | КАЦМАН-ФЕЙК старого меседжа «ОП-За життя» під дудку російської пропаганди  

Цю тему підтримували в’яло, але регулярно: вона виринала в замовних статтях на сайтах-сміттярках і стала вже приводом для мемів. 

Меми про те, як нардепи ОПЗЖ в Україні американські біолабораторії шукали

Так створювалася видимість, що медведчук відпрацьовує виділені росією на розкрутку цієї теми гроші. 

Та навесні 2020 року градус почали підвищувати – на численних ефірах медведчук з кузьміним вимагали розсекретити та заборонити лабораторії. Скориставшись своїм статусом народних депутатів навіть послали офіційне звернення до Прем’єр-міністра Шмигаля, пославшись на стару статтю сербського пропагандиста, що пізніше “працював” на боці бойовиків на Донбасі.

На скандал змушене було відреагувати навіть Посольство США, яке підтвердило, що секретні біолабораторії – бздура. Україна разом з іншими державами відкрито співпрацює з США ще з 1993 року за програмою зменшення біологічних загроз. Не створення загроз чи зброї, а саме зменшення. Детальніше про це ми писали тут .

Ті п’ятнадцять державних ветеринарних, діагностичних та санітарних лабораторій, які беруть участь у цій програмі, дійсно ремонтували та модернізували коштом США. Інформація про них – відкрита  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми вже казали вище, що біологічна зброя іде завжди в парі з хімічною, тому фейки про хімічну зброю, спровоковану хімкатастрофу чи отруєння води для мешканців Донецька повторювали у грудні 2021 року всі – від ватажків бойовиків до Шойгу. Про це ми писали раніше

ФЕЙК про хіматаку та ПРАВДА про “неочікувану” ЕВАКУАЦІЮ на Донбасі

Тому тема хімічної/біологічної зброї невипадкова, в присутності таких загроз своїх глядачів і можливо частково себе російські пропагандисти за ці роки переконали. Вони справді вірять в них, як в націоналістів та біндерівців, які захопили Україну. Натомість надходить інформація, що росіяни завозять аміак на Харківщину, щоб створити хімічну аварію і звинуватити Україну. І це далеко не кажани.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja