ТОП-5 “історичних” фото, які наробили багато галасу, але виявились фейками – Без Брехні
PROМіфи

ТОП-5 “історичних” фото, які наробили багато галасу, але виявились фейками

При перегляді цих фото по тілу пробігають мурахи, а від історій завмирає серце. Світлини з минулого, що беруть за живе часто стають №1 за кількістю поширень в соцмережах. Повз них не проходять ані шанувальники історії, ані просто зацікавлені користувачі. Але левова частка подібних знімків є фейковими. Неправдивою виявляється або історія, що супроводжує фото або ж сама світлина. Ми розібрали 5 найпопулярніших знімків-фейків з минулого, які приймали за реальні історичні чи документальні кадри. 

 

ФОТО-міф 1. Втеча із Східного Берліну

Втеча з “щасливого” СРСР – так характеризують це фото користувачі мережі Facebook. Не менш за підпис, вражає історія світлини. Знімку нібито 60 років. На ньому дівчині, що впала на коліна, щойно вдалося перебігти кордон між Східним та Західним Берліном. Тоді Берлінську стіну ще не побудували, і ось так екстремально можна було перетнути кордон. Але історія, що бере за душу, виявилась фейковою. Насправді світлина, так вчасно зроблена фотографом – це лише кадр з фільму. А “дівчина-втікачка” та прикордонники зі зброєю, ніхто інші як актори. Стрічка під назвою “Oggi a Berlino” (“Східна зона, Західна зона”) вийшла у 1962 році. За сюжетом головний герой Ганс вирішується втекти зі Східного Берліна в Західний. А молода дівчина, яка стоїть на колінах, була подругою Ганса. Фільм не набув великої популярності, а ось кадр з нього і досі популярний у мережі.

 

ФОТО-міф 2. Зустріч Джона Леннона з Че Гевара

Ви напевно зустрічали цей знімок – його неодноразово постили у соцмережі Facebook. Один з найпопулярніших музикантів XX ст., засновник та учасник групи “Beatles” Джон Леннон сидить навпроти не менш відомого, але в політичній сфері Ернесто Че Гевари. Обидва грають на гітарі. Знімок начебто зроблений у 1960-х рр. Але в реальному часі ці двоє ніколи не зустрічалися. Щодо революціонера Че Гевара, то в його біографії немає згадки про особливу пристрасть до гітари. На оригінальному фото  навпроти Джона Леннона сидить американський гітарист Габріель Уейн з групи “Elephant’s Memory”. У 1972 році Леннон кілька разів виступав з цією музичною групою, саме тоді і був зроблений цей знімок.

 

ФОТО-міф 3. Джон Кеннеді обіймає Мерлін Монро

На цій світлині 35-ий Президент США Джон Кеннеді обіймає відому американську кіноактрису Мерлін Монро.Чутки про романтичні стосунки політика і акторки ходили ще за їхнього життя. Навіть досі це обговорювана тема у жовтій пресі.  Кадри, де закоханих нібито “зловили” під час побачення, виглядають правдоподібно. Але насправді на фото – двійники знаменитостей. Знімок зробила відома фотохудожниця Елісон Джексон. Популярність їй принесли світлини, зроблені за допомогою двійників відомих особистостей.

 

ФОТО-міф 4. Жаклін Кеннеді рятує свого чоловіка

Вбивство 35-го Президента США Джона Кеннеді стало приводом для ще одного фейкового знімка. На цій світлині незвичний ракурс та не пересічна подія сплелися воєдино –  Жаклін Кеннеді  намагається врятуватись після вбивства свого чоловіка. Фото виглядає доволі реалістично, багато хто вважає його документальним. Але насправді світлина – не справжня. Це кадр з фільму про вбивство Джона Кеннеді під назвою «Випробування Лі Харві Освальда» (1977 р.)

 

 

ФОТО-міф 5. Повінь в Одесі 

Ще один фотофейк стосується України, а саме – Одеси. Світлину називають унікальною, адже на ній нібито продемонстрована повінь у місті в 1913 році. Вода настільки високо піднялася, що затопила більшу частину знаменитих Потьомкінських сходів. Але насправді, все не так страшно, світлина виявилася фейком. Справжній знімок зроблений у 1966 році, (авторство А. Сергєєв). Це поштова фотокартка, без жодного натяку на потоп. На ній повністю відображені сходи і люди на них. Верх фото – ідентичний знайденому нами фейку.

 

 

 

Авторка: Катерина Філімонович

Читати статтю
Новини партнерів
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja