10 січня один “воєнкор” поширив фотофейк на якому зображено нібито «повістку до військкомату» для підлітка 2006 року народження.
Фото «повістки» поширювали з пропагандистськими гаслами: «Зеленський змусить воювати усіх дітей і навіть жінок», «гітлерлюгенд – остання надія України», «16 річні діти уже й так давним-давно служать в ЗСУ». І пробували навіть закинути заклик до матерів виходити на Майдан.
Однак, аналіз «повістки» доводить, що це підробка
- Бланк повістки, який використали фейкарі – старий і недійсний. Щонайменше 2018 року. Тому що фразу «військовий комісаріат», в назві органу, давно замінено на «центр комплектування».
- А з 30 грудня 2022 року введено в дію ще новіший зразок повістки. Актуальний бланк дивіться тут:
Окрім того, бланк не відповідає навіть старому зразку: внизу, де вказується посада підписанта надруковано «орган місцевого самоврядування», а має починатися з «військовий комісаріат», якщо це старий бланк. А так виходить, що повістки видають лише представники органів місцевого самоврядування.
Натомість саме такий, недійсний і помилковий бланк від 2018 року, перероблений однією з міськрад, видає першим у пошуку Гугл. Там його і взяли фейкарі.
- Такої установи як БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ (як написано на повістці і печатці) офіційно не існує, тому що насправді він називається: Білоцерківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Та і раніше він називався інакше: БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ОБ’ЄДНАНИЙ МІСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ.
- Далі ми бачимо підпис так званого комісара де можна розгледіти прізвище Франчук. Так, Петро Анатолійович Франчук справді в реєстрі досі значиться керівником Білоцерківського об’єднаного районного військового комісаріату (ніякого не міського). Проте він давно не займає цю посаду і ще з 2014 року перебуває на військовій пенсії. З 2018 року очолював Управління з НС при Білоцерківській міськраді.На даний час керівником Білоцерківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки є Богданович Ігор Леонідович.
- І головна підробка – це печатка військкомату. По-перше, вона стара: там ще вказано «військовий комісаріат», по-друге, код ЄГРПОУ 09620951, вказаний на печатці, належить Кіровоградському! центру комплектування, а не Білоцерківському. І завжди належав саме йому, ще коли той був комісаріатом. Про це легко довідатися за допомогою сервісу Youcontrol.
Висновок:
Фейкарі звантажити старий ще й неправильний бланк повістки, підписали старою назвою комісаріату від імені колишнього комісара, а печатку взагалі підробили з кодом іншого терцентру комплектування.Про те, які типи повісток бувають і як вони мають бути вірно оформлені, читайте в матеріалі на офіційній сторінці оперативного командування групи «Південь»
Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа з протидії дезінформації