Фейковий сайт «РБК – Україна» та маніпуляції зі святкуванням Різдва – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейковий сайт «РБК – Україна» та маніпуляції зі святкуванням Різдва

Якщо треба вкотре написати, як українці «вже програли», то не гріх  і влітку про Різдво загадати. В цьому матеріалі ми знову звертаємо вашу увагу на те, як російська пропаганда підробляє українські сайти та маніпулює фактами.

 

Спочатку про сайт – пропагандисти створили фейкову версію українського медіа «РБК-Україна». Чим відрізняється сторінка-фейк від оригіналу і на що звертати увагу, коли бачите матеріал в українському медіа про те, як все пропало, ми програли й нас зливають. А саме такі матеріали постять на фейкових сторінках відомих ЗМІ.

Отже. URL-адреса. Завжди гугліть адресу оригіналу. В оригіналі звук [K] передається англійською літерою «С». У фейковому – через англійську «К». Також, замість «ua» в оригінальній версії, використовується «media» на псевдосайті РБК-Україна.

Оригінальна версія має панель, де ведеться підрахунок втрат ворога – на фейковій вона відсутня. Погугліть прізвище автора нібито «статті». На жаль, його не вперше використовують для розповсюдження фейків.

Також, ніби то на шпальтах «РБК-України»: «Створили фейк-сторінку «РБК-Україна», склепали убогий текст про Залужного і підписались мною. Це, звичайно, розраховано на людей, які не будуть достатньо уважними й вважатимуть, що у тексті написана свята правда. Але ні, це довбаний фейк, до якого ні я, ні «РБК-Україна» відношення не мають», — написав журналіст: http://surl.li/kkhae

Росія не вперше використовує українських журналістів, письменників, активістів тощо для поширення своїх вкидів. На жаль, більшість людей дійсно не буде перевіряти, а хто  стоїться за цим текстом та чи може ця людина таке писати?

Так, нещодавно, склепавши псевдосайт медіа «Українська Правда», текст підписали ім’ям відомого журналіста та воїна ЗСУ Павла Казаріна: http://surl.li/kkhcc

Окрему увагу приділимо поширенню тез, які містила сторінка-фейк.

Під гаслом «захід нас зливає», фейкороби стверджують, що Україна перейшла на святкування Різдва 25 грудня, замість 7 січня як «як це заведено в православній традиції». Насправді й православні й католики святкують Різдво в один день — 25 грудня.

Ніхто не знає, коли народився Христос. Але різні нації користуються різними календарями, Григоріанським та Юліанським. І 25 грудня Різдво святкують за Григоріанським календарем. Як католики, так і православні. Наприклад, православні в Греції, Румунії тощо.

А за Юліанським календарем 7 січня святкує Різдво доволі обмежена кількість країн: Наприклад, росія та Сербія. В травні 2023 року, Православна церква України (ПЦУ) на Архієрейському соборі в Києві ухвалила рішення про перехід на новий календар: http://surl.li/kkhru

Тож якби не хотіла російська пропаганда подати це за якесь піддакування католикам — не вийде. Україна приєднується у відзначенні цієї релігійної події до числа православних країн Світу, які вже давно мають саме таку традицію з датами.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja