З кінця 2022 року ЕС може штрафувати Google, Facebook, Twitter за поширення фейків і дезінформації – Без Брехні
Фактчек

З кінця 2022 року ЕС може штрафувати Google, Facebook, Twitter за поширення фейків і дезінформації

ЕС активно впроваджує нові правила і протоколи захисту свого інформаційного і кіберпростору від смітникового, шкідливого контенту, технологічних фейків та ботоферм. Google, Facebook (Meta), Twitter та інші технологічні компанії, що є засновниками соцмереж або месенджерів, найближчим часом повинні вжити кардинальних заходів для протидії різним проявам дезінформації на своїх платформах, щоб не отримати штраф відповідно до оновленого Кодексу правил Євросоюзу. http://surl.li/cfzmr

 

В оновленому кодексі ЄС вказані приклади дипфейків, дезійнформації,  фейоквих облікових записів, з якими компаніям, потрібно боротися, якщо вони хочуть вільно працювати в інфорпросторі Євросоюзу.

«Компанії приймуть, укріплять і реалізують чітку політику проти фейків у своїх сервісах на основі останніх даних про поведінку, тактику, методи та процедури (tactics, techniques and procedures, TTP), які використовуються зловмисниками», — зазначено в документі.

Ті компанії, які не виконують своїх зобов’язань і не відреагують на правила нового Кодексу, можуть бути оштрафовані на суму до 6% від їх глобального обороту коштів відповідно до правил DSA (Digital Services Act). На реалізацію алгоритмі та нових правил протидії фейкам та дезінформації, що впроваджені у Кодексу, мережевим гігантам надається 6 місяців.

Розроблений ще у 2018 році Кодекс тепер стане схемою спільного регулювання, при цьому відповідальність буде поділено між регулюючими органами та мережевими компаніями.

Слід вказати, що Кодекс містить низку пунктів, які охоплюють широкий спектр важливих аспектів діяльності соцмереж, месенджерів і пошукових систем і значно розширюють можливості для користувачів, фактчекерів і розслідувачів:

  • Демонетизація: скорочення фінансових стимулів для постачальників дезінформації;
  • Прозорість політичної реклами
  • Забезпечення цілісності послуг
  • Розширення прав і можливостей користувачів
  • Розширення прав і можливостей розслідувачів
  • Розширення можливостей спільноти, яка перевіряє факти
  • Створення Центру прозорості
  • Посилення система моніторингу (по виявленню фейків і дезінформації)

Нагадаємо, що у травні 2022 року Євросоюз ввів нові правила для покращення захисту та заходів протидії кіберзлочинам. Директива вимагатиме від компаній у секторах енергетики, транспорту, фінансових ринків, охорони здоров’я та цифрової інфраструктури дотримання заходів щодо управління ризиками кібербезпеки та зобов’язань щодо звітності.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja