Неіснуючі рейтинги Ігоря Колихаєва | НЕПРАВДА та МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата у мери Херсону – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

Неіснуючі рейтинги Ігоря Колихаєва | НЕПРАВДА та МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата у мери Херсону

Виборча кампанія у самому розпалі і по Херсону на кожному кроці роздають агітаційні газети. Протягом вересня по всьому місту активно поширюється газета партії Ігоря Колихаєва “НАМ ТУТ ЖИТИ! На першій сторінці, поряд з назвою, красується рейтинг “підтримки” декількох кандидатів у мери, де, звичайно, пан Ігор є лідером . Але наскільки цей рейтинг відповідає дійсності?

 

МЕССЕДЖ 1: Під діаграмою «Підтримка Ігоря КОЛИХАЄВА невпинно зростає – опитування» є підпис «Соціологічна група “Рейтинг” провела опитування Face-to-face в Херсоні з 7 до 16 серпня 2020 р. Опитано 800 респондентів за статево-віковою вибіркою. Теоретична помилка репрезентативності не більше 2,8%».

ПЕРЕВІРКА

По перше, слід зазначити, що газета датується вереснем місяцем, а опитування серединою серпня, і за півмісяця уподобання мешканців міста могли кардинально змінитися, бо кожен крок кандидата, кожна новина про нього впливає на вибір. 

По друге, заголовок є маніпулятивним, оскільки в ньому не вказується у порівнянні з якими показниками відбувається “зростання”. До того ж, не уточнюється в чому саме херсонці підтримують пана Колихаєва. Про майбутні вибори у заголовку немає ні слова.

А тепер найцікавіше! 

Соціологічна група «Рейтинг» (Rating Group Ukraine) дійсно існує і зарекомендувала себе авторитетною агенцією. Як повідомляє  офіційний сайті , структура створена ще у  2008 році як недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів, затверджених кодексами ESOMAR та WAPOR. Постійний член Соціологічної Асоціації України. 

На сайті групи “Рейтинг” за останні 2 місяці опубліковано багато результатів досліджень “Моніторингу місцевих виборів 2020” у різних областях та окремих містах, але результати подібного опитування по Херсону ні на сайті, ні на їх сторінці у Фейсбуці – відсутні

Тому редакція звернулася напряму до агенції із відповідним запитом: чи проводилися  у серпні опитування Face-to-face у Херсоні чи області про місцеві вибори. На що отримали відповідь:

“По Херсону опитування ще в роботі (триває зараз). Наразі, не можемо підтвердити чи буде воно оприлюднюватися. Зверніться за кілька днів”.

ВИСНОВОК:

  • у агітаційній газеті партії “НАМ ТУТ ЖИТИ!”, з тиражем 80 000 копій, використали неіснуючий рейтинг, ввівши виборців в оману, адже інформація, яка транслюється херсонцям є маніпулятивною та не підтверджена першоджерелом.

 

Авторка. Мирослава Романова, “Вгору”

«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja