Проте пізніше Голова Держагентства з автомобільних доріг Новак згадав, що пропозиції щодо перерозподілу коштів надав до Кабміну після «консультацій з Офісом Президента».
Дві додаткові закупівлі до основного договору саме на ті «130 км за три місяці» були оголошені 16 серпня 2019 року (ще за прем’єрства Гройсмана).
Проте, Володимир Зеленський, відкриваючи разом з Олексієм Гончаруком дорогу, дякував саме «нашому уряду», а не попередникам.
ТЕЗА 2: «Менш ніж за 3 місяці побудовано близько 130 кілометрів»
ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:
За весь час ремонту автодороги Н-08 на ділянці Запоріжжя-Маріуполь протягом 2019 року жодного кілометра нової дороги побудовано НЕ БУЛО.
Починаючи ще з Розпорядження Кабміну 06 лютого 2019 року кошти виділялися на капітальний та поточний середній ремонт.
Вимоги до державних закупівель теж створювалися для капітального та поточного середнього ремонту.
Відповідно і проводився капітальний та середній поточний ремонт.
Виділений додатково на «130 кілометрів за 3 місяці» мільярд гривень теж мав чітке призначення: поточний ремонт в Запорізькій області.
Тобто остання ділянка , якою пишається президент, не те що не нова, а навіть не капітально відремонтована.
Про це свідчить також вартість ремонту: на перші 57 км капітального та поточного ремонту знадобилося 1, 24 млрд грн, а останні 130 кілометрів “побудували” лише за 1 мільярд гривень . Не вдаючись у складні розрахунки і припущення, адже в документах зазначено “ремонт”, та при вартості будівництва одного кілометра дороги в Україні від 11 до 28 млн гривень за кілометр (і то ще у 2017 році), мільярда явно недостатньо.
Можна було б подумати, що то у Зеленського така фігура мовлення, коли дорогу, яка виглядає, як нова, він називає новою. Але він додатково зауважив у Тернополі, що мова йде саме про нову побудовану дорогу, а не про капітально відремонтовану.