Факти про підтримку членами НАТО спрощеної процедури для вступу України в Альянс – Без Брехні
Фактчек

Факти про підтримку членами НАТО спрощеної процедури для вступу України в Альянс

Більшість держав-членів Північноатлантичного Альянсу підтримують спрощений вступ України, який передбачає відмову від плану дій щодо членства (ПДЧ).

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у приватному порядку припустив, що союзники погодилися на можливість вступу України до Альянсу після завершення повномасштабної війни без виконання ПДЧ. http://surl.li/ljsml

 

Сигналом до цього стала нібито готовність президента США Джо Байдена підтримати такий крок, про що раніше повідомляли ЗМІ.

“Якщо це те, чого Америка дуже, дуже, дуже хоче, вони зазвичай можуть досягти цього”, – сказав посадовець однієї з держав НАТО. Інший висловив припущення, що в Альянсі “є можливість реалізації цієї пропозиції”.

Дипломат із Північної Європи підкреслив, що скасування ПДЧ “може бути” одним із декількох компонентів політичного пакета, запропонованого Україні на саміті у Вільнюсі, разом із “імовірними двосторонніми гарантіями безпеки”.

Водночас проти скасування ПДЧ для України виступають “деякі країни Південної Європи”, які побоюються, що це розлютить Росію, потенційно призведе до ескалації війни й ускладнить відновлення зв’язків із Москвою в повоєнний період.

Існує також проблема Угорщини і Туреччини, яким, за словами високопосадовця країни НАТО, “некомфортно” наближати Україну на шляху до членства в Альянсі. НАТО загалом відкритий до такого підходу. Водночас вони погоджуються з тим, що вступ України можливий тільки після завершення війни з Росією.

В той же час, Нижня палата польського парламенту ухвалила резолюцію, в якій підтримала європейські та євроатлантичні прагнення України. http://surl.li/ljsmp

За резолюцію із підтримкою членства України в НАТО проголосували 443 депутати, двоє проголосували проти і семеро утрималися.

Підтримку резолюції висловили всі фракції польського Сейму, зазначивши, що вступ України в НАТО зміцнить Альянс і відповідає інтересам Польщі. Проти виступила лише проросійська “Конфедерації”, стверджуючи, що така позиція “може втягнути Польщу у світовий конфлікт”.

У резолюції підкреслюється, що Україна сьогодні захищає не лише свою державність, але й спільні цінності, такі як демократія і порядок, засновані на міжнародному праві.

“Беручи до уваги жертви українського народу та його суверенне право обирати власний шлях розвитку, Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України”, – цитує “Польське радіо” документ.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja