Факти про рівень позитивного ставлення українців до НАТО, ЄС і негативного до росії та Білорусї – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про рівень позитивного ставлення українців до НАТО, ЄС і негативного до росії та Білорусї

Переважна більшість українців висловлюють позитивне ставлення до Європейського Союзу та НАТО серед різних міжнародних організацій. Про це свідчить опитування Центру Разумкова, яке у середу представив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, повідомляє «Укрінформ». http://surl.li/llaol

 

Згідно з опитуванням, українці висловлюють найпозитивніше ставлення до Європейського Союзу (89%) та НАТО (79%). За ними йдуть такі організації, як Організація об’єднаних націй, Міжнародний валютний фонд та Міжнародний комітет Червоного хреста.

«З-поміж міжнародних організацій та об’єднань більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до Європейського Союзу – 89%, НАТО – 79%, ООН – 70%, Міжнародного валютного фонду – 64,5%, Міжнародного комітету Червоного Хреста – 63%, ОБСЄ – 58%», – сказав Биченко.

Крім того, за результатами опитування, 48% громадян позитивно ставляться до МАГАТЕ. А ось щодо СНД переважає протилежне ставлення – 65% опитаних оцінюють організацію негативно.

Переважна більшість українців з усіх регіонів, або 94%, негативно ставляться до Росії, свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова.

За словами директора соцслужби Центру Разумкова Андрія Биченко, окрім Росії, 81% українців негативно ставляться до Білорусі, 73,5% – до Ірану, 60% – до Китаю і 46,5% – до Угорщини.

Негативне ставлення до Росії висловлює переважна більшість жителів усіх регіонів — від 90% жителів Сходу до 97% жителів Центрального регіону.

Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, ставляться до Росії негативно 95,5%, серед тих, хто спілкується російською, — 88%. Найкраще українці ставляться до Польщі, Великої Британії, Литви, Естонії, Латвії та Канади.

Опитування проведене в лютому-березні 2023 року соціологічною службою Центру Разумкова в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких відбуваються бойові дії.

У дослідженні взяли участь 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.  Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja