Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну та запровадження широких санкцій проти російської економіки, велика кількість західних компаній почала полишати ринко росії. Проте це виявилося не так просто зробити через поточні контракти, інвестиції, розгорнуті проекти. Тому цей процес розтягнувся у часі. Але він йде. Про компанії, які вийшли з ринку росії останнім часом – далі у матеріалі.
Російський ринок у травні повністю покинули 8 міжнародних компаній, серед них – німецька автобудівна фірма Volkswagen та німецький виробник шин і автомобільної електроніки Continental.
Про це йдеться у моніторингу KSE Institute. http://surl.li/lipup
Також серед компаній, які повністю покинули РФ у травні, – американська Authentic Brands Group, яка володіє мережею спортивних товарів Reebok.
“Загалом станом на сьогодні 241 (7,4% від загального числа) міжнародна компанія повністю припинила діяльність у Росії. Також, 1194 (36,5% від загального числа) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути країну”, – йдеться у моніторингу.
При цьому 1336 (40,9% від загального числа) компаній з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 498 (15,2% від загального числа) іноземні бізнеси призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.
Крім цього, за даними KSE Institute, міжнародний бізнес, який досі продовжує здійснювати свою діяльність в Росії, зміг отримати значно більшу (+12,9%) виручку в 2022 (45,6% від загального обсягу), ніж у 2021 році (32,7% від загального обсягу).
Зокрема, тютюновий гігант Japan Tobacco International збільшив свої доходи більш, ніж на 1,5 млрд дол.
“На другому місці – китайський автовиробник Chery Automobile, який скористався тим, що більшість інших світових автогігантів залишили російський ринок, і збільшив свої доходи за минулий рік на $1,3 мільярди.
Водночас бізнеси, які остаточно залишили ринок агресора, заробили менше (-2,6% або 17,1% від загального обсягу), що не дивно, оскільки більшість із них залишили країну ще до кінця року”, – йдеться у повідомленні.
У 2021 році вони забезпечували щонайменше 409,5 тис робочих місць, генерували виручки на $59,8 млрд й сплатили 3,7 млрд дол податків або 14,8% від загальної суми податків іноземних компаній, що на той час працювали у РФ, додали в KSE Institute.