Фейк-лякалка про обмеження пересування українських біженців у ЄС – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк-лякалка про обмеження пересування українських біженців у ЄС

Днями у телеграм-каналах поширилася чергова фейк-лякалка про нібито якісь обмеження для українських біженців у пересуванні в рамках країн ЄС. Цікаво, що аргументують автор допису це тим, що  така кара звалилася на українців за нібито численні порушення. Правда, які саме це порушення – не зрозуміло. Чи то сміття неправильно висипали у смітник, чи то гулянку влаштували і цим зіпсували психологічний стан сусіда – цього не уточняється.

 

Як немає і інформації про те, хто про це заявив – які офіційні особи, чим це аргументували, якими рішеннями відповідних органів.

Тож меседж із категорії – взагалі по-загалям за яким, з великою вірогідністю стирчать вуха російської пропаганди. Бо саме кремлівські інформаційні посіпаки від початку повномасштабного вторгнення в Україну розганяють жахалки про те, що саме українські біженці у Європі є причиною всіх бід на негараздів.

То на них кошти витрачаються, які б могли вкладатися у соціальні програми для самих європейців, то українці спровокували зростання  кримінальних злочинів, то українки стали причиною збільшення розлучень бо нібито «відбивають» чоловіків у європейських жінок.

Що цікаво, для хоч якоїсь аргументації свого допису, фейкороби розмістили у тексті назви декількох країн із посиланням, яке нібито має показати, які саме ж обмеження в цих країнах були введені (хоча, підкреслюємо, на офіційному рівні ніяких заяв не звучало про подібні обмеження).

Але якщо переходити по посиланнях то… ніякої додатковї інформації користувач не отримає. Ба більше – посилання поряд з назвою Польща, Німеччина та Португалії «переносять» користувача на звичайні новини на інших телеграм каналах. Наприклад, «німецьке» посилання веде на новину, що у Німеччині відбулися мітинги на підтримку України на тлі ракетних обстрілів. Польське – на новину, що президент Польщі Анджей Дуда привітав з Різдвом.  Португальське – взагалі на інфу місцевого португальського значення про появу камер спостереження на певній ділянці дороги.

Решта посилань біля інших країн ведуть користувача на інші телеграм канали з пропозицією підписати на них. Причому, телеграм канали з мізерною кількістю підписників. Ми вже зустрічали подібну схему у спробах недолугих адміністраторів привабити аудиторію на другорядні канали.

Тож можемо констатувати, що подібне поширення – шахрайство і фейк з присмаком російської пропаганди.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja