Фейк про те, що школи Києва йдуть на карантин через поширення скарлатини – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що школи Києва йдуть на карантин через поширення скарлатини

Днями у низці телеграм-каналів українського сегменту активно циркулювала інформація, яка неабияк налякала батьків. А саме те, що школи Києва нібито закривають на карантин через спалах скарлатини. Проте, пройшло декілька днів, але карантин ніхто не оголошував. Навпаки, МОЗ виступив із спростуванням. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Про спалах, чи підвищення епідеміологічної загрози через скарлатину не було жодних офіційних повідомлень, ні на сайті МОЗ, ні в КМДА, ні на сайті департаменту здоров’я.

Днями ж з’явилося спростований Міністерством охорони здоров’я України: «У Києві відсутній спалах захворювання на скарлатину.За даними Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, загалом за 10 місяців 2023 року у столиці було зареєстровано 375 випадків скарлатини, з них 372 випадки — серед дітей до 17 років. Найбільше випадків — серед дітей 5-9 років, тобто, серед організованих колективів дітей, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

Реєструються поодинокі випадки у різних групах та класах, що є характерним. Серед захворювань, які щороку фіксуються на території країни. Наразі в школах посилено протиепідемічні заходи». http://surl.li/nfqeb

Слід зазначити, що хворіють і хворіди скарлатиною постійно. Так, у 2019 році у Києві було зареєстровано 1996 випадків, у 2020 – 656 випадків. У країнах з помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени й взимку: http://surl.li/nfqep

Тож подібна ситуація, по великому рахунку, звичайна. Захворювання фіксується, але кількість хворих за 10 місяців 2023 року у декілька разів менша ніж було у 2019-2020 роках.

Що таке скарлатина?

Це бактеріальне захворювання з групи стрептококових інфекцій.

Як пише Національна служба здоров’я Великої Британії, найчастіше хвороба поширена серед дітей. Проте легко лікується антибіотиками. Перші симптоми скарлатини можуть нагадувати симптоми грипу або іншого вірусного респіраторного захворювання:

  • висока температура;
  • біль в горлі;
  • набряк гланд. 

Проте, через 12-48 годин доєднується висип. Він спочатку з’являється в ділянці грудної клітини та живота та розповсюджується на все тіло. Нагадує трохи випуклі прищики.

Також на язиці можна помітити білий наліт. Він злущується, а язик стає червоним, набряклим, з висипом. Його ще називають «полуничним».

Зазвичай, симптоми тривають орієнтовно 7 днів. Дитина вже не заразна через 24 години після приймання першої дози антибіотика.  Якщо у вашої дитини з’явилися такі симптоми, вам варто обов’язково зв’язатися з лікарем. Важливо не користуватись спільним посудом з хворим, уникати тісного контакту, ретельно мити руки після догляду: http://surl.li/ngejz

А щодо оголошень про карантинні заходи – то варто орієнтуватися на повідомлення і інформацію від офіційних інстанцій, а не поширеннями у телеграм-каналах.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja