Фейк про те, що в Україні через війну “закінчилися двадцятилітні юнаки” – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що в Україні через війну “закінчилися двадцятилітні юнаки”

Днями російські ЗМІ поширили новину про те, що в Україні через війну нібито вчетверо зменшилася кількість двадцятилітніх. При цьому вину за це вони поклали не на Росію, яка вбиває українців під час нападу на Україну, а на Зеленського, який нібито пообіцяв “воювати до останнього українця”.

Посилаються ЗМІ на авторську колонку російського пропагандиста Корнілова, який своєю чергою нібито цитує офіційні дані статистики ООН та навіть слова колишнього міністра економічного розвитку України Мілованова. Насправді Корнілов все перебрехав.

 

Почнемо з Мілованова. Справді в коментарі для The Time він говорить, що доля населення України, віком двадцять років наразі невелика. Але вона такою була і до повномасштабного вторгнення. І причиною цьому є тяжкий матеріальний стан українців в 90-х роках, коли люди відкладали народження дітей до кращих часів. “Тому, навіть не говорячи про війну, ми очікували втрати 33% населення”, – зазначає Мілованов.

Це пояснення Корнілов забув згадати, вирвавши лише потрібні йому цифри.
Далі Корнілов цитує нібито офіційні дані ООН, нібито минулого року медіанне значення хлопців та дівчат 20 років складало 200 тисяч людей, а цьогоріч лишилося лише 60 тисяч хлопців та 50 тисяч дівчат 21 річного віку. Посилається пропагандист, на словах, нібито на дані щорічного видання ООН World Population Prospects.

Але Корнілов просто бреше, у справжньому звіті World Population Prospects підраховано, що в 2023 році в Україні 133,6 тисяч чоловіків та 118,1 тисяч жінок у віці 21 року. Тобто це тих, кому минулого року було 20. До того ж основна причина зменшення кількості – вимушена міграція через війну.

На динамічній піраміді видно, що 18-23 роки тому справді був демографічний провал, а не сталося різке зменшення кількості населення.

Піраміда популяції України

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja