Фейк про те, що в Україні у дитячих садках дітей «відучують» від Діда Мороза на користь Санта Клауса – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про те, що в Україні у дитячих садках дітей «відучують» від Діда Мороза на користь Санта Клауса

Спотворення і дискредитація –  чи не головна зброя російської пропаганди. І при застосуванні її кремлівські інформаційні посіпаки не цураються ніяких тем. Там у намаганні дискредитувати і спотворити західні цивілізаційні і культурні цінності, які сповідує українське суспільство та показати агресивність і нібито штучне нав’язування таких цінностей українцям, російська пропаганда запустили фейк про те, що нібито в українських дитячих садках дітей відучують від Діда Мороза на користь Санта Клауса. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Вкид був поширений в одному із розкручених російських пропагандистських телеграм-каналів «украИна.ру». Далі цей вкид, вже за напрацьованою схемою підхопили так звані російські медіа. Основа вкиду – картинка, яка нібито демонструється дітям у дитячих  садках. На ній зображені Дід Мороз і Санта Клаус один проти одного. До зображень – короткі пункти порівняння. Ось що у тих пунктах і «анотації» пропагандистів (далі мовою оригіналу):

«В детском садике в Полтаве учат отличать Санта Клауса от Деда Мороза. Причем, последний там явно не в почете. Пишут, что это пережиток советского прошлого, якобы он всегда грустный и живет с несовершеннолетней Снегурочкой.

Зато Санта Клаус по их мнению: Всегда весёлый, Путешествует на волшебных санях с оленями, Ближе к западным ценностям».

По-перше, в публікації фейкоробів ніщо не вказує на те, що такий «навчальний» плакат був використаний у дитячому садку саме у Полтаві. Ніде на «документі» не вказана ні установа, ні місто. Тож це вигадка фейкоробів.

По-друге, два момент у «навчальному плакаті» розраховані явно не на рівень дітей дитячого садка. А саме, що «Дід Мороз живе з неповнолітньої Снігуркою» і що Санта Клаус «ближче до західних цінностей».

Західні цінності – достатньо складне і широке поняття і щоб розтлумачити його дітям дошкільного віку треба створити чи не окремий посібник. Так само і про «співмешкання» нібито Діда Мороза і Снігурки – ця тема не проста і не рівня дітей дитячого садка.

До того ж обидва ці пункти відверто резонують на фоні простих і зрозумілих на дитячий рівень інший пунктів (якби насправді такий плакат був) про настрій, подорожі, чаклунство.

По-третє, як з’ясували фактчекери «Укрінформ», у Полтаві напередодні Нового року в мережі Інтернет купа оголошень про влаштування свят для дітей саме із Дідом Морозом. http://surl.li/onnwi

Тож, «творчість» кремлівських фейкоробів не більше ніж плід їх хворобливої фантазії.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja