Фейк роспропаганди про графіті у Європі з написом «Glory to urine» замість «Glory to Ukraine» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк роспропаганди про графіті у Європі з написом «Glory to urine» замість «Glory to Ukraine»

Наприкінці вересня у соцмережах, зокрема в російському сегменті, завірусилися кілька фото нібито з вуличними графіті в Німеччині. Всі вони містять українську айдентику, однак англомовну назву країни замінено на слово urine («сеча»).

Ворожі телеграм-канали поширювали ці фото з меседжем, що так Німеччина «тролить чубатих». Однак, як ми з’ясували – це ще один ворожий фотофейк, спрямований на дискредитацію України на світовій арені. Детальніше – у матеріалі.

 

Найчастіше поширювали російські телеграм-канали три світлини з різних локацій. На першій бачимо графіті з людиною, яка лежить у речовинах кольору українського прапора, на другій портрет президента України Володимира Зеленського, на третій – прапор України з тим же написом «Glory to urine». Здебільшого повідомлялося, що фото зроблені десь у Європі.

Деякі автори вірусних дописів стверджували, що ті, хто нібито малював графіті, надихалися роликом, який в інтернеті поширювали наприкінці вересня. Тоді у телеграм-сміттярках розповідали, нібито до приїзду Зеленського в Нью-Йорку на великому екрані через технічну помилку показали гасло Glory to Urine замість Glory to Ukraine. Відео було сфабрикованим, про що повідомляли естонські фактчекери. http://surl.li/luqgk

Перевіривши зображення, ми виявили, що це фотошоп, і таких графіті ніколи не було на вулицях Німеччини і Європи загалом.

По-перше, ми проаналізували зображення на предмет чужорідних елементів та виявили їх.

По-друге, вищезгадані естонські фактчекери проєкту «Проверено» вже встановили, на фото яких місць могли «приліпити» графіті. І це зовсім не Німеччина. Так, на вірусних знімках із фразою Glory to Ukraine немає ніяких пам’яток або помітних вивісок, однак на одній із будівель фактчекери помітили табличку з номером 45, яка схожа на ті, що висять на будинках у Парижі. http://surl.li/luqee

Нагадаємо, раніше ми спростовували фотофейк про те, що у Парижі художник намалював на асфальті графіті із портретом Президента Зеленського, який «їсть гроші європейців». Місце, де нібито зроблена фотографія у Парижі, ідентифікується по вуличних знаках: у кадрі вхід на станцію 1-ї лінії паризького метро «Сен-Манде», це найближче південно-східне передмістя Парижа. http://surl.li/luqeo

Фактчекери вирішили, що нові графіті могли бути накладені на фото, зняті приблизно в тих самих районах, тому за допомогою Google Maps перевірили кілька будинків із номером 45 в окрузі станції метро «Сен-Манде». З’ясувалося, що перший знімок зроблений за адресою вулиця де Ланьї, 45 в іншому східному передмісті Парижа – Венсені.

На другому знімку зображений будинок №4 на вулиці Бельфор, що також знаходиться у Венсені.

Третє фото було зроблене на перетині вулиць Жан-Жака Руссо і До Комюн – зображена будівля розташована в Монтреї (місто у Франції). В адміністрації Венсена фактчекерам повідомили, що всі фотографії з графіті – підробки.

 

ВИСНОВОК

Одним з ключових векторів роспропаганди залишається дискредитація України в Європі, яка спрямована на підрив довіри до нашої країни та зменшення фінансової та військової підтримки.

Поширювані зображення з графіті – ФЕЙК, що має на меті створити ілюзію того, що жителі західних країн вже втомилися від України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Авторка. Світлана Кирилова

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja