Фейковий скріншот “від Міноборони” про Зеленського, який “знищить нашу націю за допомогою НАТО” – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейковий скріншот “від Міноборони” про Зеленського, який “знищить нашу націю за допомогою НАТО”

У мережі поширили фейковий скріншот твіту Міноборони України з критикою президента, а вірніше кандидата в президенти України Володимира Зеленського.

Користувача Фейсбуку “з Москви” 15 травня завантажила нібито скріншот Твіттер-аккаунта Міністерства оборони України ( тут ), від 22 грудня 2018 року.
На зображенні був голий Зеленський і підпис, який агітує не голосувати за нього. Нагадаємо, вибори Президента, на яких він переміг почалися 1 березня 2019 року.
Текст до фото був наступним:

«Цей голий клоун на ім’я Володимир Зеленський мріє стати президентом. України. Якщо цій американська маріонетка, яка нічого не знає про зовнішню та оборонну політику, вдасться здійснити свій план, він знищить нашу націю за допомогою НАТО. Не голосуйте за це лайно».

Фото Зеленського без одягу справжнє. Це скріншот з пародійного кліпу 95 кварталу. Але в цілому скріншот з твіттеру – підробка.
По-перше, не збігаються дати. Зеленський заявив про свій намір “іти в президенти” 31 грудня 2018 року, а офіційно подав документи лише 25 січня 2019 року. Тобто, на момент написання уявного твіту, він не був кандидатом, політиком,  а лише актором.

По-друге, цей скріншот з’явився вперше лише в травні 2023 року. Зворотний пошук за зображенням не знаходить цього фото.

Також немає згадок про подібний текст, а висловлювання такого характеру на офіційному акаунті Міністерства Оборони мали б викликати резонанс. Немає новин про це ані українською, ані англійською мовами ( bit.ly/3WbFo9W )  ( bit.ly/3MaGSfP ).

Зрештою, пошук твіту не приніс результатів

Розширений пошук у Твіттері не дав доказів існування такого твіту у верифікованому акаунті Міноборони України ( bit.ly/42EgDFv ).

Фактчекери Reuters також не знайшли жодних доказів публікації під час введення ключових слів у пошуковій системі ( bit.ly/3MwlXVW ).

Reuters також не знайшло доказів існування твіту в архівних версіях перевіреного міністерством профілю Twitter ( тут ).

Формат зображення на скріншоті також свідчить про те, що це не був пост в Twitter. Верхні кути фотографії мають квадратну форму, а не вигнуті, саме так форматуються зображення та відео Twitter.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja