«Окупація ЛГБТ» | Як російська пропаганда маніпулює на темі секс-меншин в Україні – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

«Окупація ЛГБТ» | Як російська пропаганда маніпулює на темі секс-меншин в Україні

Російська передача «60 минут» на телеканалі «Россия 1» використала відео, на якому білошкірі люди цілують черевики чорношкірому чоловіку. Подібні кадри вже робили фейком, а ми його спростували. Деякі ЗМІ пов’язали ці дії з каяттям за вбивство афроамериканця Джорджа Флойда, а російський канал зробив інакше. У передачі такими кадрами проілюстрували новину про те, що США хочуть провести в Україні фестиваль американського кіно і тим самим нав’язати «американські цінності». А судячи з ілюстративного відео (див. з 32.42), «цінності» американців це ЛГБТ-прайди та цілування черевиків темношкірих людей.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

АРГУМЕНТИ:

«Россия 1» цитує інший російський пропагандистський канал RT, який подав інформацію під заголовком «США организуют на Украине показ фильмов про американские ценности». В першоджерелі, на сайті посольства США в Україні, серед грантових пропозицій дійсно представлений документ, який передбачає фінансування кінострічок, зроблених українськими митцями. Кращі роботи представлять на фестивалі американського кіно в різних містах України. Фільми повинні буди присвячені «вирішенню соціальних проблем в Україні та демонстрації різноманітності та цінностей США таким чином, щоб відповідати українській аудиторії».

В передачі даний сюжет представлений так, нібито посольство США створило конкурс кінострічок для пропаганди ЛГБТ і якихось нездорових взаємовідносин між людськими расами.  

Цього року в Україні відбувся вже десятий фестиваль американського кіно «Незалежність». В рамках фестивалю в документальних та художніх творах піднімають питання різноманітності та рівних прав не тільки для представників ЛГБТ та темношкірого населення. Вони стосуються різних статей, віку, рас, віросповідань, соціальних статусів людей і так далі.

«Блюзнірський прапор» намалювали?

Під час дискусії в студії «60 минут» гості та телеведучі також обговорювали акцію «Київпрайду», яка відбулася 21 червня. В цей день на онлайн-платформах всі бажаючі українці могли долучитися до Маршу рівності, який традиційно відбувається в Україні декілька останніх років. Акція відбувалась онлайн через пандемію коронавірусу. Прапор ЛГБТ-спільноти на квадрокоптері підняли в небо біля монументу «Батьківщина-мати».

 

Деякий час прапор знаходився біля меча монументу так, що з певного ракурсу здавалося, ніби «Мати» тримає веселковий стяг. За цією ж аналогією прапор підняли над будівлею Верховної Ради.      

В студії «России 1» акцію одноголосно «зазіханням на святиню», «позорищем» і «блюзнірством», тому що провели її напередодні дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, який в Росії 22 червня відзначають як день початку німецько-радянської війни.

В Національному музеї історії України в Другій світовій війні заявили, що керівництва не зверталися з питанням про проведення подібної акції і навіть припустили, що прапор «вмонтували» на комп’ютері.

«Ні, звичайно, це ніяка не акція, це домальований на комп’ютері монтаж. Те, що це роблять таким чином, на скульптурі, в музеї, який розповідає про Другу світову війну… Це не вкладається в голові», — сказала заступниця генерального директора Музею Людмила Рибченко.

Проте, ні. Це не монтаж. Прапор дійсно був в небі біля монументу, проте технічно його ніхто не вішав на меч «Батьківщини-матері».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja