– дочірня Swiss Airlines відмовилася від використання українського повітряного простору для транзитних польотів;
– захворюваність на ковід в Україні уже йде на спад, до того ж, до перельотів допускаються лише вакциновані пасажири та пасажири з негативними ПЛР-тестами;
– на початку епідемії, у 2020 році, Люфтганза справді скасовувала рейси – спочатку тільки до Китаю, а згодом скасувала взагалі усі перельоти. Після відновлення сполучення авіакомпанія встановлювала обмеження для пасажирів, а не до конкретних рейсів.
Перш за все, уряд на позачерговому засіданні 14 лютого погодив резервування 16,6 млрд гривень для забезпечення страхування літаків, які перебувають у лізингу – у відповідь на посадку літака рейсу Фуншал – Київ авіакомпанії SkyUp у Кишиневі. Тоді власник повітряного судна заборонив літакові входити в повітряний простір України з огляду на можливі воєнні дії внаслідок російської агресії.
Урядовці також виступили із заявою, що український повітряний простір залишається відкритим, а аеропорти продовжують працювати за звичайним графіком. Станом на сьогодні спільні рейси, від яких відмовилися міжнародні авіакомпанії, передані МАУ та іншим авіакомпаніям Star Alliance, зокрема, Turkish Airlines та польській LOT.
Продовжують регулярні польоти до України такі авіакомпанії як Air Arabia, Flydubai, Czech Airlines, Ryanair, Qatar Airways Company, TAP Portugal та українські Azur Air Ukraine і Wind Rose. Утім, за даними сервісу FlightRadar24, принаймні деякі рейси тепер летять за довшими маршрутами, входячи в український повітряний простір поза Чорним морем.
Авторка. Ольга Покотило