ПРАВДА та МАНІПУЛЯЦІЯ про використання в Одесі «Швидкої» для вручення повісток на вулиці   – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ПРАВДА та МАНІПУЛЯЦІЯ про використання в Одесі «Швидкої» для вручення повісток на вулиці  

Так, днями у телеграм-каналах «Типичная Одесса», «Белорусский силовик», «Ху*вая Одесса», на каналі проросійського відомого блогераАнатолія Шарія та деяких інших поширили відео, на якому видно, як люди у військовій формі, а також чоловік у цивільному сідають у автомобіль, що ззовні має вигляд карети швидкої медичної допомоги. До допису додається коментар: «Кагда кто-та чють лі нє прі смєрті нє может дождатца «скорай».

Наголошуємо, що телеграм-канал «Типичная Одесса» набув популярності як «одеський» рупор Кремля. Вже неодноразово він, як і канал Шарія, потрапляв у перелік ворожих телеграм-каналів, складений Центром протидії дезінформації та Головним управлінням розвідки України. http://surl.li/enxyc

Далі у матеріалі про те, де правда, а де маніпуляція.

 

Цьому відео передували декілька текстових вкидів на тему «павєстачнава бєспрідєла». Мовляв, воєнкоми, аби «впіймати» якнайбільшу кількість людей маскуються у автомобілі «швидкої», а як тільки бачать на вулиці чоловіка призовного віку – виходять з автівки і вручають йому повістку. Такий зміст мав викликати суспільне обурення.

Для розслідування ситуації, було відправлене звернулися за до одеських медиків та військових. У Одеському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у відповіді на наш запит повідомили:

«Санітарний транспорт Одеського обласного Центру ЕМД та МК використовується виключно за основним призначенням:
– обслуговує виклики, які надходять на лінію «103» щодо медичної допомоги громадянам,
– транспортує пацієнтів та лікарів у рамках послуги з санітарної евакуації,
– забезпечує медичний супровід масових заходів.

Жодного стосунку до вказаної Вами в запиті інформації ані автомобілі Центру, ані співробітники Центру не мають».

 Додаткове звернення за коментарем до медиків з приводу тези про те, що на Одещині, мовляв, бракує «швидких» і тому комусь ледь не при смерті доводиться чекати «Швидку» дало можливість з’ясувати, що в регіоні немає браку спеціалізованих автівок: «Ця інформація не відповідає дійсності та є брехнею та маніпуляцією! Нестачі автомобілів швидкої допомоги в нашому Центрі немає! Згідно з класифікацією викликів Екстреної медичної допомоги, якщо виклик критичний, відповісти «машин свободных нет» ми не маємо права і ніколи так не робимо. За регламентом ми прибуваємо на виклик по місту на критичні виклики за 10 хвилин, у сільську місцевість – за 20 хвилин», – відповіли у листуванні з цього приводу у Одеському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На звернення до Одеського обласного центру комплектування та соціальної підтримки була отримана відповідь, що цей автомобіль офіційно перебуває на балансі центру комплектування та соціальної підтримки. Він не оснащений медичним обладнанням і не може використовуватися як «швидка».

ВИСНОВКИ

  • Меседж про те, що на Одещині бракує «швидких», а військкомати використовують медичні автівки для пересуванню по вулицях міста – не відповідає дійсності.
  • У Центрі комплектування та соціальної підтримки дійсно є службове авто, яке зовні виглядає як «швидка», проте не обладнана медичними приборами і знаряддям. Тобто це просто транспортний засіб, але із маркерами «швидкої»,
  • Центр комплектування та соціальної підтримки мав би змінити зовнішній вигляд авто, яке використовується як транспортний засіб, щоб не викликати у суспільстві негативне ставлення до мобілізації, до військових та не давати привід пропаганді спекулювати на цій темі.
  • Тим більше, що днями в Одесі стався прикрий інцидент із застосуванням представниками Центру комплектування та соціальної підтримки фізичної сили до чоловіка призовного віку.
    Працівники військкомату силою затягли чоловіка до фургона і відвезли до центру комплектування. В Одеському обласному центрі комплектування вже зазначили, що працівники військкомату дійсно вчинили непрофесійно. Там запевняють, що винних притягнуть до відповідальності. http://surl.li/enybf
  • Проте інформативна хвиля розійшлася соцмережами, що не додало позитивного відношення до представників військових структур.

РS.

На місцях можуть і стаються «перегини» і неправомірні ситуації, бо людський фактор (або що ще гірше – навмисне псування іміджу) ніхто не виключає при проведені мобілізаційних заходів. Але маніпуляції навколо певних тем, метою яких є демонізація представників військкоматів та намагання створити картинку про безлад в Україні у різних галузях, спричинений війною загалом та мобілізацією зокрема – не допустимі.

Щодо мобілізації, то вона в країні розпочалася із її початком війни і триває перманентно. Ісі військовозобов’язані, згідно із правилами мобілізації, повинні з’явитися в територіальний центр комплектування для звіряння даних або при отриманні повістки. Якщо військовозобов’язані не виконають цей обов’язок, їх можуть додатково запросити на проведення цієї роботи. Це передбачає проходження медичного огляду, документальне оформлення, звіряння особистих даних та наступних розпоряджень відповідних посадових осіб територіального центру комплектування.

 

Матеріал підготовлено партнерами Мережі ГО «Інформація в чистому вигляді» (агенція  ВолиньPost)

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja