Шахрайські фейкові смс про збій роботи відділення «Пошти України» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Шахрайські фейкові смс про збій роботи відділення «Пошти України»

Напередодні Різдва та Нового року, коли не зважаючи на війну в країні, українці намагаються вітати рідних та близьких подарунками, часто надсилаючи їх поштою, шахраї вирішили скористатися нагодою ажіотажу навколо посилок. Українцям почали приходити повідомлення у меседжерах або у вигляді смс, про нібито неможливість отримання посилки. Про деталі шахрайської схеми далі у матеріалі.

 

Українцям на телефони та у месенджерах почали приходити смс-повідомлення з іноземних номерів від імені «Пошти України» про те, що вона не може доставити товар через нібито відсутність правильної адреси доставки.

Для того, щоб ввести адресу та отримати «свою» посилку, шахраї закликають перейти за посиланням та ввести всі необхідні дані – далі дивіться скріншот шахрайського повідомлення.

Мета такої схеми – заволодіти персональними даними громадян і як наслідок – коштами або доступом до них. Тому не варто реагувати на такі сумнівні пропозиції, а звернути увагу на деталі таких повідомлень та згадати загальні правила за якими працює «Пошта»:

  1. «Укрпошта» є державним підприємством, тому повідомлення користувачам не можуть приходити з приватних, а тим більше іноземних номерів.
  2. Якщо стається той чи інший збій у роботі пошти загалом, або окремих відділень, то про це повідомляється офіційно – через медіа, або на офіційному сайті підприємства, а не у приватних повідомленнях сумнівного змісту.
  3. У разі якщо певний збій відбувається, то користувачу повідомляється про це з чіткою вказівкою на номер відділення, причину збою, час коли проблема буде вирішена і т. ін. Але робити сумнівні незрозумілі операції, відправляти якісь дані – ні!
  4. Відправка будь-яких персональних даних – це ризик. Тому варто чітко розуміти кому і куди їх відправляти. Навіть банківські установи, пересилаючи той чи інший код підтвердження фінансової операції, наголошують не передавати ці дані ні касиру банку, ні менеджеру. Це правило діє і на інші інституції, в тому складі і українську пошту.
  5. В ситуаціях, коли у користувача намагаються взнати його персональні дані, або надати певні послуги тільки у разі коли він передасть / перешле ті чи інші персональні дані – це ознака того, що реалізується шахрайська схема. На такі заклики і пропозиції не потрібно реагувати і блокувати ресурси, з яких була отримана така інформація.

 

Матеріал підготовлено фахівцями медіаплатформи «Вгору» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja