Шольц вдався до маніпуляцій та розкриття військових таємниць, щоб не передавати Таурус – Без Брехні
ОдещинаПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Шольц вдався до маніпуляцій та розкриття військових таємниць, щоб не передавати Таурус

Скандал з російським прослуховуванням німецьких генералів дуже вдало і “випадково” співпав з маніпулятивними виправданнями Шольца, чому він “не може” передати ракети Таурус.

Тепер Росія зображає гнів та сипле погрозами: викликала посла Німеччини, для пояснень “як німці збиралися стріляти по Кримському мосту Таурусами”, випустили придворних крикунів Захарову та Мєдвєдва з розповідями про “війну з недобитими німцями-нацистами”.

 

Виглядає, наче Росія шантажує та тисне на Німеччину. Та насправді Росія грає на руку Шольцу, який і не збирався постачати Тауруси. Достатньо простежити хронологію подій, щоб зрозуміти, хто кому підіграв.

Отже, ще 22 лютого Бундестаг вчергове провалив голосування про передачу Таурусів Україні. “За” було лише 182 депутати, “проти” – 480. Тобто підстав передавати Тауруси не було. Але після цього голосування на Шольца обрушилися з критикою як парламентарі з різних партій так і члени уряду. Він змушений був “рішуче” виправдовуватися.

26 лютого (в понеділок) на конференції головних редакторів Німецького агентства преси Олаф Шольц рішуче заявив, що постачання Таурусів Україні неможливе.  Аргументи його були наступні:

  • Німеччина не може передати ракети бо вони мають велику дальність і ними треба керувати (можуть долетіти до Москви)
  • Німеччина не може керувати цілевказанням з Німеччини (як Франція та Британія)
  • Німеччина не може відправити солдатів, для наведення ракет з України (Німецькі солдати ні в якому разі не повинні бути пов’язані з цілями, яких досягає ця система, бо… це в якомусь сенсі призвести до участі у війні)
  • Німеччина не може дозволити Україні програмувати цілевказання (те, що роблять інші країни, які мають інші традиції та інші конституційні інститути, ми не можемо робити так само).

Деякі з цих аргументів є маніпулятивними, деякі неправдивими. А деякі спричинили міжнародний скандал ще до оприлюднення плівок з прослуховуванням. Розберемо їх.


Аргумент Шольца, що ракети можуть бути використані “не за призначенням”, тобто по цілях в Росії – нічим не підтверджений. Попри те, що умова “стріляти по російських цілях лише на території України” абсурдна і не підкріплена міжнародним правом, все ж Україна чітко дотримується її під час застосування переданих їй ракет ATACMS, Storm Shadow тощо. Не було жодного випадку “несанкціонованого” використання цього виду озброєння.

 

Заява Шольца, що Німеччина “через конституційні принципи” не може передавати ракети без солдатів і дозволити Україні програмувати цілевказання самостійно – відверта неправда. Німеччина з 2013 року продала Південній Кореї 260 ракет Таурус. Без розміщення контингенту німецьких військ для їх обслуговування. І звісно ж цілі для них обирає Корея, і цілі ці явно поза межами Південної Кореї.

А з 2023 року німці з корейцями спільно працюють над зменшенням ракети, щоб вона була сумісною з їхнім літаком FA-50. В цьому випадку Шольца не лякає перспектива помсти від такої ж як Росія (якщо не більш безумної) ядерної Північної Кореї.

 

Нікчемним є також виправдання, що німецькі солдати не можуть і з Німеччини програмувати ракети. Пізніше, з перехоплення розмови німецьких генералів, стало відомо, що вже була розроблена схема, де супроводженням ракет займалася б фірма-виробник, а німецький уряд і військові до цього стосунку не мали. Але канцлер відкинув і такий варіант.

 

Намагаючись виправдати свої страхи Шольц розкрив військову таємницю. Ще й чужу. Його фраза: “Ми в Німеччині не можемо робити те, що роблять британці та французи щодо цілевказування та супроводжуючого цілевказування” відразу була інтерпретована росіянами як “британські та французькі військові знаходяться в Україні і беруть участь (у війні) в управлінні ракетами.”

Залишимо без коментарів правдивість цієї історії, але в сусідів вона викликала негативну реакцію союзників. Колишній міністр оборони Великобританії Воллес заявив, що: «Поведінка Шольца показала, що, що стосується безпеки Європи, він не та людина не на тій посаді в невідповідний час». Депутат від консерваторів Тобіас Еллвуд зазначив, що: «Це кричуще зловживання розвідданими, навмисно розроблене для того, щоб відвернути увагу від небажання Німеччини озброїти Україну власною ракетною системою далекого радіусу дії».

Своїм поясненням, що участь німецьких солдатів у програмуванні ракет фактично зробить Німеччину учасником війни, Шольц одночасно визнав, що британці та французи вже перетнули цю межу. Хоч це й не викликало прямої війни з НАТО, як лякав канцлер, проте дало Росії “підтвердження” для подальшої ескалації. Чим вона і скористалася.

Отже основні “зрадні” тези Шольц озвучив ще в понеділок, тому публікація перехоплення розмови генерал-лейтенанта Інго Герхарца у п’ятницю 1 березня стала лише їх підтвердженням. Фактично там не було вже чогось нового. Про існування британських “людей на місці”, Шольц заявив відкрито. Таким чином вкид Росії скоріше підтримував позицію канцлера щодо ненадання ракет. Тепер він в позиції: бачите, як добре, що я відмовився постачати ракети.

Проте було в записах і деталі, які ще більше викривають брехню Шольца. Так військові обговорювали, що британські спеціалісти, що допомагали з Storm Shadow та Scalp, могли б налагодити ракети замість німецьких військових. І для проби збиралися поставити спершу 50 ракет. Тобто німці вже все придумали, щоб поставити ракети і не спровокувати Росію на можливу ескалацію. Але Шольц “категорично злякався”.

Звісно ж нісенітницею є звинувачення Пєскова, що “Бундесвер обговорює предметні та конкретні плани удару по території Росії”, адже військові обговорювали можливості ракети Таурус вразити Керченський міст, якби їх Україна отримала. Тобто Україна застосувала б ракети по законних цілях в Україні.

Так само смішним є перемовини, що ракети доставляють на позашляховиках Audi Q7, адже ракета завдовжки як той автомобіль, а важать 1300 кг при вантажопідйомності Audi 620 кг. Насправді у розмові використано абревіатуру QC, тобто Quality Control, в значенні, що британські колеги контролюють якість заванатаження-транспортування своїх та французьких ракет, тому могли б і за німецькими приглянути.
Як пояснив журналіст-розслідувач з InformNapalm Антон Павлушко
“QCen – це використання англіцизму у німецькій мові, двома фразами раніше він також використовує слово supporten. І далі в нього таке проскакує.”

Ось як мала виглядати ця фраза:
“Якщо, наприклад, мова йде про планування місії. Я знаю, як це роблять англійці. Вони роблять це одразу у Річбеку. У них є декілька людей на місцях, у французів нема. Вони також QC-ють українців при завантажені Scalpa-а. Бо вони кажуть, що з технічної точки зору Storm Shadow та Scalp доволі подібні. Вони мені вже сказали, що у такому випадку, вже Бог з ним, зможуть подивитись через плече і за завантаженням наших Taurus-iB…” Але саме машинний переклад з німецької з Q7 рознесли всі ЗМІ.

Проте Німеччина проводить “серйозне розслідування”, бо вважає, що оприлюднена частина розмови – це лише верхівка айсберга.

Нерозкритим залишається лише питання чи Шольц сказав те все, бо його шантажували витоком, чи лише від страху озвучив потрібну Росії версію. В будь-якому разі канцлер від цього витоку лише виграв: питання передачі Таурусів закрито, адже Росія (хоч і голосом Мєдвєдєва) підтвердила, що вважатиме це прямою участю у війні.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja