Як проросійські пабліки у соцмережах перекрутили зміст статті у The Guardian про українських поранених – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Як проросійські пабліки у соцмережах перекрутили зміст статті у The Guardian про українських поранених

У російських пабліках пошили інформацію, що нібито у The Guardian вийшла стаття, у якій розказується про поранених українських військових, які страждають після поранень і демобілізації від ПТСР і кажуть, що нікому не потрібні в Україні. Насправді, пропагандистські ресурси перекрутили і перебрехали статтю у британському виданні. Далі у матеріалі про те, що ж там викладено насправді та де маніпулюють і перебріхують пропагандисти.

 

Оригіналом і першоджерелом поширення виявився один з пабліків у Твиттер. Короткий допис: «В The Guardian сегодня (мається на увазі 9 травня. Ред.) – большая статья, в которой раненые и контуженные военные ВСУ жалуются, что испытывают посттравматический синдром и при этом совершенно никому не нужны на Украине» проілюстровано скріном певного видання.

Проте публікації у Guardian саме з такою картинкою від 9 травня немає.

За цю дату в виданні є стаття, але проілюстрована вона інакше. http://surl.li/lbrqm

Крім того, у матеріалі розмова журналіста йде з одним героєм, в той час як пропагандисти узагальнюють і масштабують і кажуть, що це нібито масове явище, з акцентом «не нужны на Украине».

Доречі використання сполучення «на Украине» чітко вказує на російський слід у цій історії.

Щодо самого матеріалу і слів про те, що хтось комусь не потрібен, то вони вирвані з контексту та подані перекручено. Насправді там написано наступне: «Кучеренко (герой публікації) каже, що перебування з кіньми йому допомагає, як і заняття в центрі (реабілітації).  Але він каже, що почувався як «риба у воді», коли минулого року повернувся до солдатів, а демобілізація після другого поранення змусила його почуватися тривожним і нікчемним.

Він каже, що це проблема, яку відчувають багато солдатів.

«Ми воювали, бо це був наш обов’язок. Але зараз ми не знаємо, що від нас очікується. Частково це відчуття, що ми повинні бути почутими».

Він продовжує: «Найгірше, коли я вдома сам.

Я відчуваю тривогу і провину, бо армія мене більше не потребувала. Але коли я зараз хвилююся, я йду в центр у Бородянці і спілкуюся з ними. І я завжди почуваюся краще».

Тобто колишній військовий описує не проблему в державі, що ветерани нікому не потрібні, а свої і побратимів переживання і почуття. При цьому він не раз говорить, що спілкування у центрі реабілітації йому допомагає. Тобто він відвідує заклад. А це якраз говорить, що проблемами ветеранів з ПТСР займаються.

ВИСНОВОК

Російські пропагандисти перекрутили зміст статті у Guardian – вирвали з контексту слова про переживання військового та зманіпулювали ними.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «ЕКСПЕРТ-КР»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja