Яка небезпека у картинках від штучного інтелекту про нібито трагедію у Дніпрі   – Без Брехні
Фактчек

Яка небезпека у картинках від штучного інтелекту про нібито трагедію у Дніпрі  

Незабаром після трагедії в Дніпрі мережею те телеграм каналами рознеслось фото маленької дитини в курточці з українським прапором на рукаві та надписом: “Цей малюк вижив. Він назавжди запам’ятає, хто зруйнував його світ. Дніпро”.

Цей малюнок викликав шквал репостів, хоча насправді достатньо приділити йому хоча б пару хвилин, щоб помітити, що це не фото, а саме малюнок. Через деякий час з’явилася ще одна світлина — працівника ДСНС з дитиною.. Картинку з хлопчиком публікували навіть у твіттері Верховної Ради, але хоча б з припискою “Art: Visualization”.  Втім, після критики, твіт видалили.

В чому небезпека таких ілюстрацій, які ототожнюють з цією (або іншими трагедіями) – далі у матеріалі.

 

Попри прохання людей видалити фейкову картинку намальованої дитини, це викликало сильний опір  у деяких користувачів фейсбуку. Люди казали, що немає значення, чи це справжня дитина, чи ні.  Або взагалі відмовлялись визнавати, що це робота комп’ютера. Втім, бездумно постити такі картинки шкодить висвітленню воєнних злочинів росії в Україні та конкретній трагедії в Дніпрі.

ЧОМУ ТРЕБА НЕ ПОШИРЮВАТИ «ФОТО» ЗІ «ШТУЧНИМ ХЛОПЧИКОМ»

В першу чергу це…

РОМАНТИЗАЦІЯ АБО ІДЕАЛІЗАЦІЯ ТРАГЕДІЇ

Діти, яких витягають з-під завалі часто не виглядають так, як хлопчик на картинці. Масове поширення цього применшує наслідки того, що дійсно скоїла росія з українськими дітьми і викривлює справжній зміст трагедії, який часто набагато страшніший.

ФЕЙК ЦЕ ЗАВЖДИ ФЕЙК. ЙОГО НЕ МОЖНА РЕПОСТИТИ, НАВІТЬ, ЯКЩО ВІН ВАМ ЗДАЄТЬСЯ «МИЛИМ» ЧИ «ЩЕМКИМ»

«Це близнюк розіп’ятого хлопчика в трусиках, якого теж вигадав свого роду штучний інтелект — російська пропаганда, а потім навіть після всіх викриттів і зізнань міфологема розіп’ятого хлопчика надихала російський люмпен на ненависть до України. Бо якщо того вигадали, то іншого якогось точно розіп’яли», — коментує редактор видання «Детектор медіа» та голова Незалежної медійної ради Отар Довженко. 

ДЛЯ ФІКСАЦІЇ ВОЄННИХ ЗЛОЧИНІВ РОСІЇ ПОТРІБНІ РЕАЛЬНІ ФАКТИ ТА ФОТО, А НЕ КАРТИНКА-ВИГАДКА

Репортер/ка фіксують правду. Але якщо починати замінювати правду красивими фантазіями — не дивуйтесь, що це використає проти нас російська пропаганда. До того ж варто пригадати, як викручувалася кремлівська пропаганда усіляко відбілюючи себе від трагедії у тій же Бучі? Крім того, що вони вигадували фейкові виправдання, то ще чіплялися до деталей справжніх доказів, намагаючись  знайти в них шпаринку, викривлюючи їх зміст.

Такі картинки на фоні трагедії у Дніпрі, вину у якій рф намагається з себе зняти – чудовий привид звинуватити українську сторону у фальсифікації.

ЯКЩО ВИ НЕ НАВЧИТЕСЬ РОЗПІЗНАТИ ФЕЙКИ ВІД ПРАВДИ ЗАРАЗ, ВИ МОЖЕТЕ ДУЖЕ СИЛЬНО ОБПІКТИСЯ У МАЙБУТНЬОМУ

Уявіть собі, що ворог генерує страшні фото поранених українських бійців на одному з найгарячіших напрямків фронту. А більша частина суспільства не в змозі цьому пручатись, бо наразі стверджує, що це «Просто мистецтво».

ПРАВДА ЦЕ ЗБРОЯ. В ПРЯМОМУ СЕНСІ

Те, як ми доносимо інформацію про злочини росії впливає на те, як нам постачають зброю. Вам дуже не сподобається, що суттєву допомогу на фронт не відправили, тому що картинка, яку показали комусь на офіційній зустрічі, — це “символізм”.

ВИСНОВОК

  • Ніколи не поширюйте після трагедій без перевірки щось, що має хоча б натяк на брехню. Це також суттєвий вклад  в майбутню перемогу.
  • Не «прикрашайте» трагедії та злочини. Вони мають виглядати так, якими є насправді. Ми не придумаємо нічого страшнішого чи чуттєвішого ніж справжня реальність

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja