ЗА ФЕЙКИ – ЗА ГРАТИ! – Без Брехні
Навколофактчекерські роздуми

ЗА ФЕЙКИ – ЗА ГРАТИ!

Днями сталася неординарна і поки перша за своїм змістом подія, яка тільки на перший погляд здається далекою від нас з вами, від України – спецкомісія сенату Бразилії схвалила рішення щодо звинувачення по дев’яти пунктах президента країни Жаіра Болсонару.

Болсонару звинувачують в сприянні поширенню епідемії зі смертельними наслідками (мається на увазі – COVID-19), порушенні санітарних заходів, шарлатанстві, підбурюванні до злочину, фальсифікації документів, нераціональному використанні держкоштів, посадових злочинах, злочинах проти людяності, порушенні соціальних прав, геноциді корінних народів.

«Болсонару став обличчям правого підходу до пандемії, який включає відмову від вакцин та масок, опір карантинним та іншим заходам, що направлені на протидію поширенню пандемії. Згідно зі звітом сенату, він несе особисту відповідальність за половину з 600 000 смертей у країні», – говориться в документах засідання комісії.

Якщо коротко і без офіциозу – Болсонару конкретний антивакс, який підбурював простих людей виходити на протести проти карантинних заходів, що вводив сенат і уряд; демонстративно очолював вуличні акції, навмисно з’являючись серед натовпу без маски; на своїх ресурсах в Google, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram активно поширював антивакцинаторські настрої і відверті фейки про коронавірус – в останньому своєму зверненні на каналі в YouTube поширив інфу, що начебто у Великобританії у вакцинованих (і в наслідок вакцинації) було виявлено СНІД; не визнавав саме існування коронавірусу і висміював вакцинацію… Перелік можна продовжувати і продовжувати.

Але ми не про перелік і навіть – не про Болсонару. Президент Бразилії – гучний приклад і прецедент, коли за брехню і бездіяльність (в наслідок ураження власного мозку цією ж брехнею) президент країни може потрапити за грати.

Ми зараз про – відповідальність і наслідки. І про нас з вами звісно. Вірніше про наш так званий політичний, і так званий істеблішмент (господи прости). Так, відповідні державні структури, м’яко кажучи, провалили комунікаційну і інформативну складову у питаннях інформування громадян про сам коронавірус, про вакцини і вакцинацію (про медичну складову – це взагалі окрема розмова – ми зараз про інформаційну). Відповідальності ніхто з них не знімає. А наслідки ми зараз бачимо – коли у людей на другому році пандемії, на тлі щоденної кількості смертей в діапазоні 600-700 на добу, ще стоїть питання – вакцинуватися чи ні.

Не менше відповідальності і на тих, хто на тлі недолугості потуг державного апарату, хайпував на критиканстві, коли тільки почалася програма вакцинації і завезені в Україну перші партії вакцини індійського виробництва CoviShield (ідентична Oxford/AstraZeneca). Я й досі пам’ятаю цю вакханалію маніпуляцій і відвертих фейків.

Давайте згадаємо призабуте: «Гімно привезли»…» від очільника «Європейської солідарності» (пряма мова за посиланням – http://surl.li/angtq)

Відновимо в пам’яті і тезу: «Збираємо по всьому світу те, що ніхто не хоче брати…» від лідерки «Батьківщини» (пряма мова за посиланням – http://surl.li/angtw)

Ну і для рівноваги і балансу згадаємо недолугу спробу показати, що ти маєш свою думку від нардепа «Слуги народу» пана Камельчука, що «…Я не довіряю жодній вакцині в світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19» (пряма мова за посиланням – http://surl.li/angtz)

Думаю, що коли прийдуть часи і відповідна комісія нашого парламенту (вирогідно, що не нині діючого) проголосує за притягнення відповідальності за поширення фейків і бездіяльність (і тим, нанесення шкоди життю і здоров’ю громадян) низки нинішніх державних діячів, то вище згадані особи мають бути також у цьому списку.

Бо хайпувати фейками і маніпуляціями –злочин!

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja