Цифрова лабораторія з пошуку дезінформації Atlantic Council повідомила, що російські «тролі» поширювали фейки про західних політиків – Без Брехні
Практичні інструменти

Цифрова лабораторія з пошуку дезінформації Atlantic Council повідомила, що російські «тролі» поширювали фейки про західних політиків

Пов’язані з російськими спецслужбами мережеві «тролі» протягом декількох років поширювали фейки про провідних західних політиків. Про це з посиланням на висновки експертів щодо виявлення джерел дезінформації повідомляє «Ехо Москви» з посиланням на The Guardian.

Змова з метою вбивства колишнього глави МЗС Великобританії Бориса Джонсона, причетність угруповання «Справжня ІРА» до замаху на Сергія і Юлію Скрипаль — це тільки деякі фейки, виявлені цифровою лабораторією з пошуку дезінформації Atlantic Council. За твердженням дослідників, за цими фейк з високим ступенем ймовірності стояли російські спецслужби. Для поширення неправдивої інформації використовувалися соціальні мережі, перш за все Facebook, а всього – 30 платформ на 9 мовах.

Там з’являлися псевдоновини про те, що противники Brexit готують змову, підробляли твіти від імені відомих британських і американських політиків. Зокрема – міністра оборони Великобританії Гевіна Вільямсона і сенатора США Марка Рубіо. Метою кампанії було «внесення розбрату» в західне суспільство. При цьому за всім стояли не студенти з так званої «фабрики тролів», а штатні фахівці російської військової розвідки. Втім, офіційних претензій, як у випадку з втручанням в американські вибори, поки не послідувало.

У Росії щоразу заперечували участь в мережевих втручань у справи іноземних держав. Як стверджують автори дослідження, незважаючи на величезні грошові ресурси, витрачені на поширення фейків, історії не привернули особливої ​​уваги і робота тролів виявилася абсолютно марною. Висновок про неефективність подібних кампаній підтверджується і нашим дослідженням.

Як Путін «стурбований» проблемою фейків

Президент Росії Володимир Путін під час прямої лінії, яка пройшла напередодні, поспілкувався з відомими YouTube-блогерами Аміраном Сардаровим («Щоденник Хача») і Дмитром Пучковим ( «Гоблін»). Президент відповів на питання про посилення відповідальності за фейкові новини і про «суверенний інтернет» повідомляє Lenta.ru. Пучков запитав, чи не час посилити відповідальність за фейковий новини.

За словами Путіна, ця проблема «дійсно стає дуже гострою». Президент згадав, як постійно відбуваються хвилі лжемінувань, коли надходять сигнали про бомби, що порушує роботу установ. При цьому, на його думку, важливо відрізняти завідомо неправдиву інформацію, про яку йдеться в законі, від реальних сигналів стурбованих громадян. Сардар торкнувся питання про «суверенний інтернет». За його словами, «з боку це (прийняття закону – ред.) Виглядає так, як ніби ми намагаємося знову ізолюватися за” залізною завісою “від зовнішнього світу». Блогер запитав, навіщо закон був прийнятий. За словами Путіна, закон спрямований тільки на надійне функціонування російського інтернету, ніяких обмежень не планується. «Мова зовсім не йде про якісь обмеження в інтернеті …

Цей закон покликаний забезпечити суверенність нашої інтернету, нашого сегмента, і можливість там працювати всім: і фізичним особам, і блогерам, і державним організаціям», – сказав президент. За даними Interfax, закон про забезпечення стійкості Рунета набере чинності з 1 листопада 2019 року. Він передбачає установку в Росії техзасобів для протидії зовнішнім загрозам і перенаправлення трафіку на внутрішні російські маршрути. Закон вводить поняття «точки обміну трафіком», оператори зв’язку зобов’язані встановити технічні засоби, здатні визначати джерело трафіку і забороняти трафік до ресурсів із забороненою інформацією. Визначення правил маршрутизації в мережі передається федеральному виконавчому органу, йому ж оператори повідомляють про маршрутизації на транскордонних лініях і дають йому можливість централізованого управління трафіком в разі загрози. Закон був прийнятий Держдумою в лютому.

У березні в центрі Москви відбувся мітинг на підтримку вільного інтернету. Мітинг висвітлювала Російська служба BBC. За даними «Білого лічильника», на проспект Сахарова прийшли більше 15 тисяч чоловік. «Павутина цензури все більше обплітає наше життя. Ми проти прийняття закону про ізоляцію Росії від міжнародної мережі і вимагаємо вільного інтернету », – говорилося в заяві організаторів мітингу на проспекті Сахарова.

 

За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja